Tajlandzcy kierowcy wezwani do zapłaty zaległych mandatów drogowych do kwietnia lub grożą im wielokrotne kary

Krajowy —

Tajskie władze wezwały tajlandzkich kierowców do uiszczenia mandatów drogowych do 1 kwietnia. Osoby, które będą zalegać z płatnościami przez 30 dni, zostaną ukarane grzywną w wysokości 2,000 bahtów i zostaną obniżone oceny za jazdę.

Dziś, 27 marca, rzecznik Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Ratchada Thanadirek ostrzegł kierowców zalegających z mandatami, że od 1 kwietnia Urząd Transportu Lądowego nie będzie wystawiał rocznej naklejki podatkowej dla tych, którzy nie zapłacili mandatów przy odnawianiu rejestracji pojazdu.

Zamiast tego kierowcy z zaległymi mandatami otrzymają tymczasową naklejkę podatkową, która jest ważna przez 30 dni i muszą zapłacić grzywnę w ciągu 30 dni od otrzymania zaświadczenia, aby otrzymać właściwą naklejkę podatkową.

Ratchada powiedział, że Królewska Tajska Policja i Departament Transportu Lądowego wspólnie egzekwują dwa środki dyscyplinarne, aby zmaksymalizować skuteczność w zapewnianiu bezpieczeństwa drogowego w Tajlandii. Pierwszym środkiem jest system punktów za jazdę, w ramach którego kierowcy zobaczą obniżoną ocenę za jazdę za naruszenie przepisów ruchu drogowego, a drugim środkiem jest wstrzymanie wydawania naklejek akcyzowych dla pojazdów z zaległymi mandatami.

Osoby z niezapłaconymi grzywnami mogą zapłacić grzywnę wraz z rocznym podatkiem od pojazdu dla większej wygody, powiedział rzecznik.

Z drugiej strony osoby, które odmówią zapłaty grzywny po tym, jak ich tymczasowa naklejka podatkowa straci ważność, zostaną ukarane grzywną w wysokości 2,000 bahtów i poniosą stratę 1 punktu z łącznej liczby 12 punktów. Jeśli kierowcy stracą wszystkie punkty w ciągu roku, ich prawo jazdy zostanie zawieszone na 90 dni.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.