Mieszkańcy Chiang Rai wzywają do rozwiązania pyłu PM 2.5, najgorszego od dziesięciu lat

ZDJĘCIE: MGR online

Chiang Rai-

Według nich mieszkańcy Chiang Rai zebrali się, wzywając do rozwiązania problemu zanieczyszczenia pyłem po tym, jak poziom PM 2.5 jest najgorszy od dziesięciu lat.

Ponad 200 mieszkańców z dystryktu Mae Sai pod przewodnictwem Sawetayona Srisamuta, wiceprezesa Izby Handlowej Chiang Rai, zebrało się w tym tygodniu w biurze dystryktu Mae Sai. Proszą urzędników o przedyskutowanie z Mjanmą wspólnego ograniczenia palących problemów.

Pan Sawetayon powiedział tajskim mediom: „Cierpimy z powodu zanieczyszczenia pyłem PM 2.5. Jednym z głównych źródeł jest spalanie w rolnictwie zarówno w naszym kraju, jak iw krajach sąsiednich, takich jak Mjanma. Musimy rozmawiać o tym problemie z naszymi sąsiadami. Głównym palonym produktem rolnym jest kukurydza”.

„Poziom pyłu PM 2.5 w tym roku jest najgorszy od dziesięciu lat. W tym tygodniu poziom pyłu PM 2.5 osiągnął niebezpieczne dla naszego zdrowia 543 mikrogramy na metr sześcienny.” – podsumował pan Sawetajon.

Rząd Tajlandii rozważa wiele rozwiązań, w tym podobno godzinę policyjną, aby powstrzymać nocne palenie i więcej patroli w okolicy. Krytycy zwracają jednak uwagę, że przy wyborach, które zdominują umysły wielu polityków, które odbędą się w maju, powaga problemu jest bagatelizowana.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na Sales@ThePattayanews.com

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.