Lotnictwo w Chiang Mai zajmuje najgorsze miejsce na świecie od kilku dni w tym tygodniu

ZDJĘCIE: Thairath Online

Krajowy —

Poziom rakotwórczego pyłu zawieszonego o wielkości 2.5 mikrometra (PM2.5) w tajlandzkiej prowincji Chiang Mai został uznany za najgorszy na świecie od wczorajszego ranka, 29 marca.

Centrum dowodzenia ds. zapobiegania i rozwiązywania problemów związanych z pożarami lasów, smogiem i drobnym pyłem PM2.5 w Chiang Mai poinformowało wczoraj rano, że odkryto 334 hotspoty w 25 dystryktach w całej prowincji. Najbardziej dotknięte obszary to dzielnica Chiang Dao z 65 hotspotami, Chai Prakan z 35, Mae Ai z 32, Samoeng z 30 i Fang z 27.

Dzielnice te znajdują się głównie w północnej części Chiang Mai. Skumulowana liczba hotspotów obejmuje okres od 1 stycznia 2023 r. do obecnej sumy ponad 5,867 miejsc, z czego 2,322 w samym marcu.

Centrum poinformowało również, że od wczoraj rano jakość powietrza w Chiang Mai zajęła pierwsze miejsce w światowym rankingu najgorszej jakości powietrza, wyprzedzając Lahore w Pakistanie z odczytem 220 mikrogramów na metr sześcienny, zgodnie z raportem pomiarowym z https://www.iqair.com. O 8:00 w Chiang Mai odnotowano odczyt 223 mikrogramów na metr sześcienny. Bezpieczny próg to 50 mikrogramów na metr sześcienny.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.