Irańczyk aresztowany w Pattaya za 8-letni nadmierny pobyt

FOTO: Naewna

Pattaya —

Irańczyk z wygasłą wizą został aresztowany w sobotę 25 marca po tym, jak przez ponad osiem lat unikał policyjnych radarów w Pattaya.

Turysta, Khalid Majeed Ali Ali, został złapany przez policję w Pattaya, gdy spędzał czas na werandzie w społeczności Yai Lia w Pattaya Map. Policja ustaliła, że ​​52-letni mężczyzna przekraczał ważność wizy przez ponad osiem lat i nie miał żadnego zajęcia. Nie było jasne, skąd miał środki na utrzymanie.

Aresztująca policja powiedziała lokalnym mediom, że pan Khalid uniknął policyjnego radaru, utrzymując niski profil i unikając interakcji z miejscowymi. Władze poinformowały, że cudzoziemiec nagle zemdlał, gdy w jego domu pojawiła się policja. Został opatrzony przez personel medyczny, a następnie przewieziony na komisariat.

Pan Khalid wjechał do królestwa 17 listopada 2014 r. przez lotnisko Suvarnabhumi z wizą turystyczną, według danych policyjnych. Pozwolono mu przebywać w Tajlandii przez 60 dni, zanim jego wiza wygasła 15 stycznia 2015 r. Mężczyzna nie opuścił jednak kraju ani nie przedłużył wizy i przekroczył okres ważności wizy o 8 lat lub 2,993 dni.

Turysta z Iranu został oskarżony o przekroczenie dozwolonego limitu pobytu i później został deportowany. Maksymalne kary za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu to grzywna do 20,000 2 bahtów lub XNUMX lata pozbawienia wolności lub jedno i drugie.

Osoby nadmiernie przedłużające pobyt zostaną również wpisane na czarną listę z zakazem wjazdu do Tajlandii na 10 lat.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.