Tajski ekspert ds. zdrowia ostrzega młodzież przed paleniem trawki

FOTO: Prachachat

Krajowy —

Zakład Tradycyjnej i Alternatywnej Medycyny Tajskiej przypomina opinii publicznej, że sprzedaż marihuany dzieciom poniżej 20 roku życia, kobietom w ciąży i kobietom karmiącym piersią jest niezgodna z prawem, po obejrzeniu wirusowego klipu wideo, który pokazuje niezidentyfikowanego nastolatka palącego trawkę.

Dr Tewan Thanirat, zastępca dyrektora departamentu, powiedział na konferencji prasowej w środę, 26 kwietnia, że ​​departament jest zaniepokojony nastolatkiem na nagraniu, ponieważ łamał prawo, paląc marihuanę w młodym wieku.

Dr Tewan stwierdził, że ci, którzy sprzedali roślinę dziecku, mogą podlegać karze prawnej, w tym rocznemu pozbawieniu wolności lub grzywnie w wysokości 20,000 2022 bahtów, jak określono w powiadomieniu o kontrolowanym ziole (marihuanie) XNUMX wydanym przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego. .

Dodał, że w przypadku, gdy nastolatek sam wyhodował marihuanę, jego rodzicom groziłyby kroki prawne podobne do tych, które dotyczą pozwolenia dziecku na palenie tytoniu lub spożywanie alkoholu.

Poza tym wicedyrektor podkreślił, że marihuany nie należy sprzedawać kobietom karmiącym piersią oraz za pośrednictwem automatów.

Nie należy go również sprzedawać w pobliżu miejsc zabronionych, takich jak świątynie lub miejsca odprawiania ceremonii religijnych, akademiki, parki, ogrody zoologiczne i parki rozrywki.

„Głównym celem legalizacji marihuany przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego jest zapewnienie obywatelom dostępu do rośliny i wykorzystanie jej do celów medycznych” – powiedział dr Tewan. „Korzyścią z tej decyzji jest to, że ludzie mają teraz łatwiejszy dostęp do tradycyjnych leków”.

Z wyborami zaledwie kilka tygodni dalej w Tajlandii wojna na słowa między zwolennikami i przeciwnikami konopi indyjskich stale się nasila.

Nie ma były nawet publiczne konfrontacje między wybitnymi członkami obu grup, jak tutaj.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.