Imigranci z Chonburi aresztują samozwańczą Matkę Wszechświata w pobliżu Pattaya, rozbijają chiński kult

Sattahip –

Czterech Chińczyków i Tajwańczyków zostało aresztowanych za rzekomy udział w oszustwie przypominającym sektę w Sattahip.

Biuro Imigracyjne Chonburi, na czele którego stoi dowódca Dywizji Imigracyjnej 3, generał dywizji Warisiri Leelasiri 3, powiedział dziś (29 kwietnia) Pattaya Newsth), że aresztowali panią HONGLIAN SU, lat 49, obywatelkę Chin, która samozwańczo nazywa się Matką Wszechświata, oraz pana CHANG WEN HAO (LUPIN CHANG), lat 60, Tajwańczyka, a także trzech innych Chińczyków pracowników luksusowego domu w Na Jomtien dzisiaj, 29 kwietnia 2023 r. o godzinie 10:00

Byli rzekomo zaangażowani w prowadzenie nielegalnego biznesu, który Chonburi Immigration określił jako kult, w tym wróżenie i sprzedaż nielegalnych leków ziołowych obiecujących promowanie zdrowego i długiego życia. Mieli wielu chińskich turystów i Tajów jako klientów i robili to przez ponad trzy lata.

Biznesy były w rzeczywistości przykrywką, mówi generał dywizji Warisiri, dla kultu zwanego Federacją Królestwa Lwa lub Imperium Lwa, który twierdzi między innymi, że Matka Wszechświata, Honglian Su, komunikuje się z bogami i próbuje stworzyć ich własne imperium lub konfederację.

Aresztowanie nastąpiło po tym, jak użytkownik Facebooka udostępnił informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych promujących Federację Królestwa Lwów. Firma zapraszała również ludzi do przyłączenia się do ich grupy i przekazywania darowizn na rzecz biznesu, a także oferowała kazania online, a nawet tworzyła własną walutę w ramach niewymienionego banku, rodziny królewskiej i paszportu w ramach Federacji Wielkiego Cesarstwa Chińskiego, twierdząc, że została uznana przez ONZ, którym nie jest.

Twierdzenia te zwróciły uwagę czołowego tajlandzkiego policjanta Surachate Hakparna, znanego pod pseudonimem Big Joke, który nakazał imigracyjnemu pełne dochodzenie zgodnie z obecną polityką.

Pani HONGLIAN SU ma pozwolenie na pracę jako kierownik firmy Heaven of Heaven Company, ale nie prowadziła firmy zgodnie z jej pozwoleniem na pracę, stwierdził Chonburi Immigration. Między innymi jej pozwolenie na pracę nie pozwoliło jej na stworzenie własnego kraju, banku, kultu i waluty.

Pan CHANG ma wizę emerytalną, a jego nazwisko jest zarejestrowane w firmie Heaven of Heaven. Nie miał jednak pozwolenia na pracę. Obie ich wizy zostały cofnięte i znajdują się na czarnej liście.

Ich trzech chińskich pracowników miało wizy, które straciły ważność od początku tego roku, 2023. Wszyscy podejrzani zostali zabrani na komisariat policji Na Jomtien w celu przetworzenia w celu deportacji.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na Sales@ThePattayanews.com

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.