Tajski Departament Zapobiegania Katastrofom twierdzi, że wieże Tsunami nie miały awarii

Tajlandia -

Tajlandzcy urzędnicy poinformowali łącznie, że 25 wież tsunami w tym samym czasie uruchomiło alarm w całej Tajlandii, ale na szczęście nie było tsunami.

Nasza poprzednia historia:

Dźwięki ostrzegawcze były w tym samym czasie, gdy na Sumatrze odnotowano trzęsienie ziemi o sile 4.8 w skali Richtera. Jednak NIE ma ostrzeżenia przed tsunami przed trzęsieniem ziemi.

Właściwi urzędnicy potwierdzili, że syreny tsunami nie zadziałały po tym, jak w środku nocy 27 kwietnia 2023 r.

Teraz aktualizacja:

Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) pierwotnie zgłosił problem w zeszłym tygodniu, 27 kwietniath o godzinie 3:30 w sumie 25 syren wież tsunami uruchomiło alarm w 14 prowincjach w całej Tajlandii, które zostały

 1. Dwie wieże w Phang Nga w Baan Namkem i Koh Yao.
 2. Trzy wieże w Phuket przy Kata Beach, Kamala Beach i Laguna w Thalang.
 3. Trzy wieże w Ranong w Kam Puan i Muang Kluang w Suk Samran i Kaper
 4. Jedna wieża w La Ngoo, Satun
 5. Jedna wieża w Mueang Narathiwat
 6. Jedna wieża w Pattani w Ya Ring
 7. Trzy wieże w Krabi w Nong Talay i Sai Tai w Mueang Krabu i Neau Klong
 8. Jedna wieża w Nakhon Si Thammarat w Lansace
 9. Jedna wieża na Phatthaung w dzielnicy Sri Nakarin
 10. Jedna wieża w Chumphon w La Mae
 11. Pięć wież w Chonburi w dzielnicy Si Chang
 12. Jedna wieża w Nong Bua Lamphu w Na Wang
 13. Jedna wieża w Kanchanaburi w Sai Yok
 14. Jedna wieża w Chiang Rai w dzielnicy Mae Fah Lueang

DDPM potwierdziło, że syreny tsunami na tych wieżach nie działają nieprawidłowo. Sygnały wysyłane do tych wież pochodziły z satelitów. Sygnały z satelitów muszą być przesyłane przez techników z podwójnym zabezpieczeniem hasłem.

Pomimo tego, że DDPM twierdzi, że nie była to awaria, nie wyjaśnili dokładnie, co to było, ale poprosili opinię publiczną, aby nie nazywali tego błędem lub usterką.

Incydent jest nadal analizowany, powiedział DDPM, ale po raz kolejny podkreślił, że nie było awarii.

***************************

To zdjęcie artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie internetowej, TPN National i The Phuket Express, które są naszą własnością.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/