Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: pierwsi wyborcy gromadzą się w lokalach wyborczych w Tajlandii i nie tylko 

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku, 1 maja 2023 r., do niedzieli, 7 maja 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie historie były najpopularniejsze!

  1. Tajlandzcy urzędnicy poinformowali łącznie, że 25 wież tsunami w tym samym czasie uruchomiło alarm w całej Tajlandii, ale na szczęście nie było tsunami.

DDPM potwierdziło, że syreny tsunami na tych wieżach nie działają nieprawidłowo. Sygnały wysyłane do tych wież pochodziły z satelitów. Sygnały z satelitów muszą być przesyłane przez techników z podwójnym zabezpieczeniem hasłem. Nie wiadomo jednak, co poszło nie tak.

2. Ponad 10,000 5 turystów dołącza do XNUMXth Full Moon Party w tym roku na wyspie Pha Ngan.

Ponad 20,000 5 turystów dołączyło do 2023. imprezy Full Moon Party w 500 roku na wyspie Pha Ngan, która przyniosła co najmniej XNUMX milionów bahtów.

Happy Full Moon Party, która wydaje się być coraz bardziej ruchliwa z każdym miesiącem!

3. Rozprzestrzenianie się COVID-19 nie jest już ogólnoświatowym zagrożeniem dla zdrowia publicznego, poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia w piątek, 5 maja 2023 r. w nocy w Bangkoku w Tajlandii.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział na konferencji prasowej w Genewie, że od ponad roku pandemia ma tendencję spadkową, a odporność populacji wzrasta na skutek szczepień i infekcji, spada śmiertelność i zmniejsza się presja na systemy opieki zdrowotnej.

4. Ciało podobne do ciała obcokrajowca znaleziono unoszące się w pobliżu wyspy Pha Ngan w Surat Thani.

Ciało jest nadal identyfikowane i nadal nie jest jasne, czy jest to cudzoziemiec.

5. Wcześni wyborcy gromadzą się w lokalach wyborczych w Tajlandii.

Właściwe wybory odbędą się w następny weekend, kiedy większość społeczeństwa będzie głosować, 14 maja. Podobnie jak w ten weekend, zakaz sprzedaży alkoholu będzie obowiązywał od 6:13 6 maja do 14:XNUMX XNUMX maja w Tajlandii, zgodnie z tajskimi przepisami wyborczymi.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.