Partia Bhumjaithai składa pozew o zniesławienie przeciwko Thai Anti-Cannabis Crusader

Tajlandia -

Partia Bhumjaithai złożyła pozew o zniesławienie przeciwko działaczowi antykonopnemu Chuwitowi Kamolvisitowi po tym, jak założył Centrum Antykonopne (CAC) I'm Bangkok.

Nasza poprzednia historia:

Chuwit powiedział, że Anutin Charnvirakul, przywódca tajskiej partii Bhumjai, zmienił swoje stanowisko w sprawie marihuany z przeszłości, ponieważ kiedyś obiecał liberalną politykę dotyczącą marihuany, ale teraz powiedział tylko, że roślina jest przeznaczona wyłącznie do celów medycznych.

Teraz nasza aktualizacja:

We wtorek (9 maja)th) Prawnik Kamon Srisawat, przedstawiciel Partii Bhumjaithai, złożył pozew w Sądzie Karnym w Bangkoku przeciwko Chuwit w związku z domniemanym zniesławieniem przez reklamę i naruszeniem Konstytucji Tajlandzkiej Ustawy Wyborczej.

Pan Kamon powiedział prasie „Mr. Chuwit próbuje zaszkodzić głosowaniu Partii Bhumjaithai, przekonując ludzi w negatywny sposób i podając fałszywe informacje i siając strach wokół marihuany. Działania te zniesławiły partię. Nie chcemy, aby pokryto jakiekolwiek koszty szkód, ale co do zasady chcemy, aby przeciwko niemu zostały podjęte kroki prawne. Tajskie sądy zaakceptowały pozew, który zostanie rozpatrzony 26 czerwcath, 2023 r.”

Zapytany o to, w jaki sposób Partia Bhumjaithai została konkretnie wprowadzona przez działacza antykonopnego Chuwita, Kamon powiedział, że na razie nie może podać więcej szczegółów ze względu na pilne działania prawne i ryzyko zniszczenia sprawy.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.