Policja w Pattaya aresztuje bezdomnego za rzekomą hospitalizację innej osoby bezdomnej w wyniku brutalnej napaści

Pattaya —

Policja wpadła na bezdomnego w Pattaya po tym, jak podobno zaatakował swojego bezdomnego przyjaciela konarem drzewa, umieszczając go w miejscowym szpitalu.

Do napadu doszło 5 maja rano. Niezidentyfikowany mieszkaniec Pattaya zgłosił policji, że mężczyzna, który wyglądał na bezdomnego, pobił innego bezdomnego w wieku około 50 lat na miazgę przed opuszczoną posesją w Soi Thep Prasit 17, w poddystrykcie Nongprue w dystrykcie Banglamung, i uciekł.

Pobity i wciąż niezidentyfikowany bezdomny doznał poważnych obrażeń. Został przetransportowany do pobliskiego szpitala przez ratowników Sawanga Boriboon. Miejscowy, który był świadkiem incydentu, powiedział The Pattaya News, że widział ofiarę i napastnika kłócących się przed atakiem.

Mężczyzna użył dużego konaru drzewa, aby kilkakrotnie uderzyć ofiarę, zanim uciekł. Miejscowy zauważył również, że obaj mężczyźni byli w rzeczywistości wcześniejszymi przyjaciółmi i widział ich razem przez kilka dni przed pobiciem.

11 maja o godzinie 8:42 policja w Pattaya ujawniła The Pattaya News, że aresztowała podejrzanego, 1.9-letniego Chaowalita Moonwichę, obywatela Tajlandii. Został aresztowany w opuszczonym barze na Thappraya Road, około XNUMX km od miejsca zdarzenia. Pierwotnie podejrzany był nastolatkiem, ale Chaowalit jest znacznie starszy.

Pan Chaowalit podobno przyznał się do zaatakowania swojego bezdomnego przyjaciela, twierdząc, że ofiara fizycznie zmusiła go do naprawy roweru. Podobno najpierw został uderzony w głowę i słownie napadnięty. To zmusiło go do walki w samoobronie, zgodnie z jego twierdzeniami.

Ofiara pozostaje nieprzytomna w szpitalu. Podejrzany przebywa w policyjnym areszcie.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.