Nastoletni Denwit zwycięża w mieszanym Pucharze Tajlandii w thrillerze Playoff

Young-gun Denwit Boriboonsub zdobył swój trzeci tytuł w karierze po zwycięstwie barażowym nad Aunchisą Utamą podczas ostatniej rundy 3.45 miliona Bt Thailand Mixed Cup, zaprezentowanego przez TrustGolf, który został zredukowany do 54 dołków na par-73 St. Andrews 2000 w Rayong w niedzielę.

Po ukończeniu regularnej rundy z wynikiem 67 na 10 poniżej par-209, Denwit udał się na spoczynek, kiedy otrzymał wezwanie, by przygotować się na dodatkowy pojedynek z Aunchisą, dwukrotnym zwycięzcą Thai LPGA Tour. Aunchisa wykonał birdie na 2. dołku, uzyskując wynik 18 i łącznie 71, aby wymusić dogrywkę.

W dodatkowej bitwie Aunchisa spudłowała swoją próbę birdie na 18. dołku, co pozwoliło Denwitowi wygodnie zatopić swojego birdie putta i przypieczętować zwycięstwo.

To jak dotąd trzeci tytuł zawodowy Denwita, z dwoma poprzednimi zwycięstwami w All Thailand Golf Tour w Chiang Mai w 2021 roku i w Nakhon Pathom w zeszłym roku.

„Byłem dość pewny siebie wchodząc do play-off, ponieważ zawsze wygrywałem wszystkie dziewięć poprzednich. Chociaż trochę się denerwowałem, wierzyłem w swój rekord, więc wiedziałem, że mam duże szanse” – powiedział utalentowany nastolatek, który w rundzie finałowej trafił siedem birdie przeciwko bogey.

Zastanawiając się nad swoją regularną rundą, Denwit dodał: „Ogólnie rzecz biorąc, była to dobra runda, chociaż skończyłem z bogeyem i parem. Wiem, że mogłem spisać się lepiej, ale i tak jestem zadowolony z moich postępów. Po opuszczeniu tylu cięć na początku roku czuję, że zmierzam we właściwym kierunku”.

Zwycięstwo Denwita przyniosło mu czek zwycięzcy w wysokości 517,500 345,000 Bt, podczas gdy Aunchisa musiała zadowolić się nagrodą pieniężną zdobywcy drugiego miejsca w wysokości XNUMX XNUMX Bt.

Patrząc w przyszłość na turniej w przyszłym tygodniu, który zostanie rozegrany w formacie Stableford, gracz dodał: „Jestem optymistą co do swoich szans. Biorąc pod uwagę liczbę birdie, które miałem w ciągu ostatnich trzech dni, myślę, że format Stableford będzie pasował do mojego stylu gry” – dodał 19-letni gracz z Chonburi.

Rattanon Wannasrichan, nocny lider, wydawał się być gotowy na zwycięstwo z wynikiem 11 poniżej wyniku po 16 dołkach, ale kiepski strzał z tee 17-go doprowadził do podwójnego bogeya. Ostatecznie musiał zadowolić się wynikiem 74 i łącznie dziewięcioma punktami poniżej par 210, co dało remis na trzecim miejscu z południowokoreańskim Wonjunem Lee, który zakończył z wynikiem 68. 

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, które spowodowały opóźnienia w harmonogramie, turniej został skrócony do trzech rund po 54 dołki. Gracze będą teraz cieszyć się dniem odpoczynku przed wznowieniem swoich działań we wtorek w Thailand Mixed Stableford Challenge, który odbędzie się w Saint Andrews 2000 w Rayong do 19 maja.

TrustGolf, halowe centrum treningowe z najnowocześniejszą technologią, przez trzy kolejne lata przewodziło organizacji turnieju Thailand Mixed, zapewniając platformę dla graczy płci męskiej i żeńskiej do doskonalenia swoich umiejętności. Wycieczka jest wspierana przez Sports Authority of Thailand, National Sports Development Fun, Tourism Authority of Thailand, Tourism Authority of Rayong, Bangkok Bank, B. Grimm Company, Bond Holdings, AIS Airplay, Bridgestone Golf, Trust Pharmacy, Trust Live Streaming, Adidas Golf, Balance Golf Nutrition, Leborn, LMV, Udommpanich, St.Andrews 2000 i Barcelona Valley. 

…………………………………………………

 

O TrustGolf

 

 TrustGolf, kryte centrum treningowe z zaawansowaną technologią, odegrało kluczową rolę we wspieraniu międzynarodowych turniejów golfowych, w tym „TrustGolf Women Scottish Open”, imprezy współsankcjonowanej przez Ladies European Tour i LPGA Tour w latach 2021-2025. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem czołowych golfistów na całym świecie i pomogło wypromować pozytywny wizerunek Tajlandii. Ponadto TrustGolf dał tajskim zawodniczkom możliwość rywalizacji w tej prestiżowej europejskiej imprezie.

W 2023 roku TrustGolf będzie gospodarzem pięciu turniejów miksowanych w Tajlandii, w których łączna pula nagród wyniesie 17 milionów Bt. Ponadto TrustGolf Tour zorganizuje turnieje TrustGolf Asian Mixed, trzykrotnie sankcjonowane przez Asian Tour, Ladies European Tour i TrustGolf Tour, z łączną pulą nagród w wysokości 1.5 miliona USD. Seria TrustGolf Link będzie również służyć jako Access Series dla Ladies European Tour i obejmować TrustGolf Women Scottish Open, z nagrodą pieniężną w wysokości 2 milionów dolarów.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/