Rattanon szturmuje naprzód z 68s jeden po drugim, aby poprowadzić mieszany puchar Tajlandii

Były zwycięzca Otwartego turnieju w Tajlandii, Rattanon Wannasrichan, zdobył drugie z rzędu 68 punktów i objął prowadzenie dwoma uderzeniami po drugiej rundzie 3.45-milionowego turnieju Tajlandii Mixed Cup zaprezentowanego przez TrustGolf na par-73 St. Andrews 2000 w Rayong w sobotę.

27-letni zawodnik wykonał osiem birdie przeciwko double bogey na 17. dołku i bogey na 11. dołku, kończąc swoje 36 dołków na 10 poniżej par 136, dwa przed Chonjarern Baramithanaseth, Tawan Phongphun i Aunchisa Utama. 

Po opóźnieniu spowodowanym deszczem, który spowodował, że tylko połowa pola ukończyła swoje rundy w piątek, Rattanon i pozostali gracze rozegrali swoje tury 24 godziny później. 

Rattanon miał rundę kolejki górskiej, w której znajdowały się trzy proste birdie między numerami 12 a 14, które wzrosły na 11 poniżej, zanim popełnił dublet na numerze 17, ale zakończył się birdie na numerze 18.

„Nawet ja popełniłem kilka błędów i mogłem strzelić niższy wynik, i tak osiągnąłem swój cel, trafiając 68. Przynajmniej trafiłem więcej dobrych uderzeń niż złych”, powiedział urodzony w Chanthaburi, którego zwycięstwo w 2017 Thailand Open, turniej Asian Tour, nadal pozostaje jego największą jak dotąd wygraną.

Od zwycięstwa w Thai PGA Tour w 2020 roku Rattanon nie zdobył jeszcze tego trofeum. Jego ostatnią najlepszą próbą było zajęcie drugiego miejsca w Singapore International 2022, gdzie przegrał baraż z wschodzącą gwiazdą Korei Południowej, Tomem Kimem.

„Zawsze chcę wygrać każdy turniej, w którym biorę udział. Nie chcę jednak pokładać w sobie wielkich nadziei, ponieważ spowoduje to presję i uniemożliwi grę na moim poziomie. To, co muszę zrobić, to trzymać się planu gry, uderzając w tory wodne i celować w odpowiednie miejsca na greenach” – powiedział Rattanon, który trzykrotnie wygrał All Thailand Golf Tour.

Chonjarern, 22-latek z Nakhon Sawan, wystrzelił niską rundę 65, generując cztery birdie na pierwszej dziewiątce i cztery kolejne po turnie bez bogey. Usiadł dwa strzały z powrotem na 8 poniżej par-138 obok Tawana, który trafił 70. Aunchisa zakończyła już swoją rundę w piątek.

Phannarai Meesom-us był o jeden strzał mniej na piątym miejscu, strzelając siedem birdie i jednego orła na 13 miejscu przeciwko dwóm bogeyom na 5 i 17 w drugiej rundzie 66 i łącznie 139. Lider pierwszej rundy Kamalas Namuangruk z kartką parzysty par 73, w sumie 140, cztery strzały poza tempem.

W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, które spowodowały opóźnienie w harmonogramie, organizatorzy postanowili skrócić mieszany puchar Tajlandii do turnieju składającego się z trzech rund, obejmującego łącznie 54 dołki. 

Relację z rundy finałowej można oglądać na żywo na fanpage'u TrustGolf na Facebooku i kanale YouTube od godziny 9:XNUMX.

TrustGolf, halowe centrum treningowe z najnowocześniejszą technologią, przez trzy kolejne lata przewodziło organizacji turnieju Thailand Mixed, zapewniając platformę dla graczy płci męskiej i żeńskiej do doskonalenia swoich umiejętności. Wycieczka jest wspierana przez Sports Authority of Thailand, National Sports Development Fun, Tourism Authority of Thailand, Tourism Authority of Rayong, Bangkok Bank, B. Grimm Company, Bond Holdings, AIS Airplay, Bridgestone Golf, Trust Pharmacy, Trust Live Streaming, Adidas Golf, Balance Golf Nutrition, Leborn, LMV, Udommpanich, St.Andrews 2000 i Barcelona Valley. 

………………………………………………….

 

O TrustGolf

 

 TrustGolf, kryte centrum treningowe z zaawansowaną technologią, odegrało kluczową rolę we wspieraniu międzynarodowych turniejów golfowych, w tym „TrustGolf Women Scottish Open”, imprezy współsankcjonowanej przez Ladies European Tour i LPGA Tour w latach 2021-2025. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem czołowych golfistów na całym świecie i pomogło wypromować pozytywny wizerunek Tajlandii. Ponadto TrustGolf dał tajskim zawodniczkom możliwość rywalizacji w tej prestiżowej europejskiej imprezie.

W 2023 roku TrustGolf będzie gospodarzem pięciu turniejów miksowanych w Tajlandii, w których łączna pula nagród wyniesie 17 milionów Bt. Ponadto TrustGolf Tour zorganizuje turnieje TrustGolf Asian Mixed, trzykrotnie sankcjonowane przez Asian Tour, Ladies European Tour i TrustGolf Tour, z łączną pulą nagród w wysokości 1.5 miliona USD. Seria TrustGolf Link będzie również służyć jako Access Series dla Ladies European Tour i obejmować TrustGolf Women Scottish Open, z nagrodą pieniężną w wysokości 2 milionów dolarów.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/