Informacja prasowa: „Powietrze, którym oddychasz ma znaczenie” Tajlandia CAN x Plan B Media „Making the Invisible, Visible”

ZDJĘCIE: Thairath Online

W Tajlandii świadomość społeczna na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka jest ograniczona.

Dzieje się tak, ponieważ PM 2.5 (lub cząstki stałe o średnicy 2.5 mikrona lub mniejszej) jest niewidzialnym zabójcą. Według niedawnego kompleksowego przeglądu globalnego zanieczyszczenie powietrza może uszkadzać każdy narząd w ciele.1 Badania wykazały, że zanieczyszczenie powietrza jest przyczyną przedwczesnej śmierci ponad 50,000 XNUMX Tajów rocznie 2 – więcej niż łączna liczba zgonów spowodowanych pandemią Covid-19 w kraju.

Ludzie w Tajlandii umierają zbyt wcześnie, średnio o około 2 lata, ponieważ krajowe normy jakości powietrza są poniżej normy zalecanej przez WHO. Liczba dla północnej Tajlandii jest jeszcze bardziej tragiczna, z przedwczesną śmiercią około 3 lat. 3  

Zanieczyszczenie powietrza jest przejawem problemów strukturalnych, które wynikają z utrwalonego i niezrównoważonego modelu wzrostu, który przedkłada dobrobyt gospodarczy nad ochronę środowiska. Jednak wcale nie musi tak być. Zrównoważone rozwiązania istnieją i zostały pomyślnie wdrożone w wielu krajach, co pokazuje, że wzrost gospodarczy nie jest hamowany przez walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

Niezbędnym warunkiem wstępnym zarządzania zanieczyszczeniem powietrza jest przyjęcie dobrze opracowanego prawodawstwa dotyczącego czystego powietrza – takiego, które odnosi się do pierwotnych przyczyn tego kryzysu zdrowia publicznego. 

W styczniu 2022 r. Tajlandzka Sieć Czystego Powietrza (lub Tajlandia CAN) przedłożyła parlamentowi Tajlandii projekt ustawy o czystym powietrzu kierowany przez obywateli. Jednak ta ustawa wciąż czeka na zatwierdzenie przez premiera do rozpatrzenia przez parlament. Gwałtowna fala poparcia społecznego jest brakującym katalizatorem prawdziwej zmiany. Wszystkie udane globalne ruchy na rzecz czystego powietrza były napędzane przez zwykłych obywateli, którzy wspólnie domagali się uchwalenia tego ważnego ustawodawstwa. Ci obywatele byli zwykłymi jednostkami, które nie chciały zaakceptować pogorszenia jakości i długowieczności życia swojego i swoich bliskich jako przesądzonego i wspólnie domagały się zmian na szczeblu politycznym. 

Chociaż zmiany kierowane przez politykę mogą wydawać się czymś poza zasięgiem większości ludzi, wszyscy mamy znacznie większy wpływ, niż nam się wydaje. Tajlandia CAN chce pomóc zmienić ten sposób myślenia. 16 maja 2023 r., we współpracy z Plan B Media Plc., Ltd., Tajlandzka Sieć Czystego Powietrza rozpocznie kampanię wideo zatytułowaną #TheAirYouBreatheMatters. Ta kampania wideo będzie wyświetlana na wielkoformatowych ekranach cyfrowych w Bangkoku (obejmujący Sathorn Road, skrzyżowanie Makkasan, Central Ladprao, przychodzące Urupong Express, przychodzące i wychodzące Victory Monument Express, wychodzące z Thewakan i Ratchayothin), a także uruchomiona w wielu multimediach ekrany i platformy punktów sprzedaży (lub POS) w sklepach 7-Eleven. Ta kampania reklam wideo potrwa do końca maja.  

Razem możemy coś zmienić, kierując nasze zbiorowe głosy do petycji o uchwalenie ustawy o czystym powietrzu dla Tajlandii. Potrzebny będzie zalew poparcia społecznego, aby rozpalić wolę polityczną wymaganą do zapewnienia, że ​​nowo wybrana administracja rządowa Tajlandii dotrzyma obietnic wyborczych. 

Bądź częścią rosnącego ruchu na rzecz czystego powietrza dla siebie i swoich bliskich, dołączając do petycji kampanii, aby wesprzeć uchwalenie tego ważnego ustawodawstwa dotyczącego czystego powietrza dla Tajlandii pod adresem: https://www.ThailandCAN.org 

Kampania wideo:  

https://drive.google.com/drive/folders/1XOmea4_2BvbmxvCPeHMV7bJnS4bCM3FE?usp=share_link 

1 https://journal.chestnet.org/article/S0012-3692(18)32722-3/fulltext 

2 https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/abe3ba 

3 https://aqli.epic.uchicago.edu/wp-content/uploads/2022/03/Thailand-FS.pdf

 

Kampania #TheAirYouBreatheMatters jest sponsorowana przez Plan B Media Public Company Limited. __________ 

O Tajlandzkiej Sieci Czystego Powietrza (lub Tajlandzkiej CAN) 

Tajlandia CAN to grupa interdyscyplinarnych obywateli, którzy zjednoczyli się, tworząc organizację non-profit, aby zrozumieć i rozwiązać problem  złożony problem zanieczyszczenia powietrza. Grupa osiąga to, wykorzystując swoje różnorodne obszary wiedzy, aby połączyć  bogatej wiedzy ze środowisk akademickich i rzeczywistych doświadczeń, wraz z dobrze skoordynowanym ruchem społecznym, który  współpracuje z decydentami politycznymi i podmiotami sektora prywatnego. Jedno z największych osiągnięć grupy  datą jest sporządzenie i przedłożenie parlamentowi Tajlandii pierwszego projektu ustawy o czystym powietrzu kierowanego przez obywateli  rozważenia i, miejmy nadzieję, jako przejście do prawa. 

O planie B 

Plan B Media Public Company Limited jest dostawcą usług medialnych z siedzibą w Tajlandii. Spółka zajmuje się głównie produkcją nośników reklamowych, powierzchnią reklamową i wynajmem czasu antenowego. Spółka działa poprzez dwa segmenty: segment mediów reklamowych oraz segment marketingu angażującego. Segment Nośniki reklamowe obejmuje produkcję nośników reklamowych, usługi wynajmu powierzchni reklamowej i czasu antenowego. Segment marketingu zaangażowania obejmuje zarządzanie i rozwój artystów. Firma jest podzielona na pięć rodzajów działalności: transmisje międzynarodowe, sporty walki, piłka nożna, e-sport i bieganie.  

_________ 

Więcej 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt: 

Tajlandzka Sieć Czystego Powietrza 

Strona internetowa: https://www.ThailandCAN.org 

Facebook: https://www.facebook.com/thailandcleanairnetwork 

YouTube: https://www.youtube.com/@thailandcleanairnetwork 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/thailand-clean-air-network/ 

Instagram: https://instagram.com/thailandcleanairnetwork?igshid=MTIyMzRjYmRlZg==

E-mail: TajlandiaCleanAirNetwork@gmail.com

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/