Wschodząca gwiazda Chonjarern przejmuje prowadzenie klubu w zawieszonym turnieju Mixed Stableford Challenge w Tajlandii

Rayong, Tajlandia-

Dobrze zapowiadający się Chonjarern Baramithanaseth objął prowadzenie klubowe z 18 punktami podczas pierwszej rundy opóźnionego przez deszcz turnieju Thailand Mixed Stableford Challenge na par-73 St. Andrews 2000 w Rayong we wtorek.

W niezwykłym pokazie umiejętności, 22-letni golfista z Chaiyanath wykonał niezwykły występ, zdobywając osiem birdie, jednego orła i podwójnego bogeya na czwartym dołku. Jego znakomity występ skłonił go do objęcia prowadzenia w klubie, podczas gdy niefortunna ciemność zmusiła kilku graczy do przerwania gry. Zawody, już opóźnione przez dwugodzinną przerwę w deszczu, teraz czekają na wznowienie gry w środę rano.

Zastanawiając się nad swoim niezwykłym występem, Chonjarern powiedział: „Miałem doskonały dzień puttowania, trafiając we właściwe miejsca i zatapiając kilka długich puttów”.

 Pomimo tego, że był silnym zawodnikiem w niedawnym mieszanym pucharze Tajlandii w tym samym miejscu, jego szanse zniknęły z powodu potrójnego bogeya na 17. dołku.

„Ciężko było grać pod presją jako jeden z liderów dwa dni temu. Ale dzisiaj jest nowy turniej w nowych okolicznościach. Wszystko wydawało się układać na moją korzyść” – powiedział Chonjarern, którego ostatnie osiągnięcie obejmuje drugie miejsce, jego najlepszy wynik w karierze, w Thai PGA Tour w Prachinburi kilka tygodni temu.

Za trzema punktami tracił Tawan Phongphun, który miał mniej niż 15 lat i miał jeden dołek do rozegrania. 

Pięciokrotny zwycięzca profesjonalnych turniejów, Tirawat Kaewsiribandit, z 7 birdie i jednym bogey, zdobył 13 punktów wraz z uderzającym Jakraphanem Premsisigornem, również z siedmioma birdie i jednym bogeyem.

Zastanawiając się nad swoim występem, Tirawat powiedział: „Ogólnie rzecz biorąc, miałem dobrą rundę. Skupiłem się na uderzeniu w fairwaye i wykonywaniu precyzyjnych uderzeń z podejścia. Moje puttowanie też było dziś trafne.” Warto zauważyć, że jego najbardziej znaczący triumf w karierze polegał na zwycięstwie w 2018 UMA CNS Open Golf Championship, imprezie Asian Tour, która odbyła się w Pakistanie.

Z pewnym krokiem w swojej obecnej formie, Tirawat podkreślił swoją strategię sukcesu, mówiąc: „Mam silną wiarę w moją obecną formę. Dobrze uderzam w żelazka, więc będę dążył do wyjątkowych drugich uderzeń i będę starał się zatopić wiele puttów. W formacie stableford wszyscy dążą do birdie. Nawet z birdie zdobywasz dwa punkty, tracąc tylko jeden punkt z bogey. Takie ustawienie pozwala nam czuć się bardziej swobodnie i zachęca do atakowania kręgli podczas gry podejścia”.

Wśród kilku graczy, którzy zakończyli swoje rundy wcześniej tego dnia, był Australijczyk Liam Georgiadis, który zdobył 10 punktów z sześciu birdie przeciwko dwóm bogeyom.

„Dobrze było pracować nad czymś podczas wczorajszej rundy treningowej. To pomogło mi dzisiaj dobrze uderzyć” – powiedział 24-letni debiutant z PGA Australii. 

„Kurs jest w dobrym stanie. Z każdym dniem greeny stają się coraz szybsze” – dodał gracz z Adelajdy, który coraz bardziej zakochuje się w formacie stableford. 

„To dla mnie nowość. I na pewno sprawia mi to przyjemność. Jeśli chodzi o mój plan gry, muszę po prostu grać agresywnie, uczciwie uderzając dużo birdie. Upewnij się, że masz putty i wszystko. Nie martw się straszydłami” – dodał absolwent Uniwersytetu Południowej Dakoty.

W przeciwieństwie do turnieju Stroke Play z zeszłego tygodnia, format Stableford przyznaje punkty graczom na podstawie liczby uderzeń wykonanych na każdym dołku. W ramach tego systemu gracze zdobywają punkty za birdie (2 za birdie) i orły (5 za orła), podczas gdy bogey (-1 za bogey) i double bogey (-3 za double bogey lub więcej) odejmują punkty od ich sumy. Gracz z największą liczbą punktów w czterodniowym turnieju odejdzie z tytułem.

Relację na żywo z turnieju można oglądać na Fanpage'u TrustGolf na Facebooku oraz na kanale TrustGolf na Youtube od godziny 9:XNUMX.

 

TrustGolf, halowe centrum treningowe z najnowocześniejszą technologią, przez trzy kolejne lata przewodziło organizacji turnieju Thailand Mixed, zapewniając platformę dla graczy płci męskiej i żeńskiej do doskonalenia swoich umiejętności. Wycieczka jest wspierana przez Sports Authority of Thailand, National Sports Development Fun, Tourism Authority of Thailand, Tourism Authority of Rayong, Bangkok Bank, B. Grimm Company, Bond Holdings, AIS Airplay, Bridgestone Golf, Trust Pharmacy, Trust Live Streaming, Adidas Golf, Balance Golf Nutrition, Leborn, LMV, Udommpanich, St. Andrews 2000 i Barcelona Valley.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/