AKTUALIZACJA: Policja w Pattaya zatrzymała pozostałych podejrzanych w sprawie napadu na chińskich turystów

Pattaya —

Policja Pattaya w końcu była w stanie złapać wszystkich domniemanych zbiegłych złodziei przeciwko chińskim turystom w punkcie granicznym w prowincji Sa Kaeo we wschodniej Tajlandii.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Zamaskowani włamywacze włamali się do domu chińskich turystów w Pattaya, wymachując bronią palną i ukradli różne kosztowności przed ucieczką. Jak dotąd policja zatrzymała jednego z trzech podejrzanych.

Teraz nasza aktualizacja:

Dziś rano, 17 maja, policja w Pattaya aresztowała wszystkich pozostałych podejrzanych w sprawie napadu na chińskich turystów mieszkających w Pattaya. Trzej mężczyźni zostali zidentyfikowani jako 31-letni Sarawut Suthaphot, przywódca, który zaplanował napad, 26-letni Nakarin Sae Teo i 27-letni Wanchai Kreedkrai. Wszyscy byli obywatelami Tajlandii.

Podejrzani zostali aresztowani wraz z bronią palną i częścią skradzionego mienia należącego do chińskich ofiar. Aresztowanie miało miejsce w pobliżu naturalnego przejścia granicznego, w pobliżu przejścia granicznego Aranyaprathet, w podokręgu Khlong Luek, w dystrykcie Aranyaprathet, w prowincji Sa Kaeo.

Wszyscy przyznali się do zbrodni, twierdząc, że źle zrozumieli, że ich celem była zamożna grupa chińskich biznesmenów. Kiedy jednak dokonali napadu, grupa okazała się zwykłymi chińskimi turystami.

Po dowiedzeniu się, że pozostali dwaj wspólnicy zostali zatrzymani przez policję, trzej pozostali podejrzani zdecydowali się na ucieczkę do Kambodży przez prowincję Chanthaburi. Następnie od czasu do czasu przeskakiwali między dwoma krajami, aż skończyły im się pieniądze.

Ostatecznie podejrzani przenieśli się na granicę tajsko-kambodżańską w Sa Kaeo w poszukiwaniu pracy. Jednak przypadkowo ujawnili swoje miejsce pobytu za pomocą telefonu komórkowego, co doprowadziło do ich aresztowania przez policję.

Podejrzani przyznali się, że motywem napadu było uzależnienie od hazardu internetowego. Następnie zespół śledczy zabrał wszystkich trzech mężczyzn do nagrania ich zeznań na komisariacie policji Khlong Luek, a następnie przeniósł ich na posterunek policji w Pattaya w celu dalszego przesłuchania.

Po sprawdzeniu rejestrów karnych sprawców policja ustaliła, że ​​Sarawut był kiedyś ścigany za przestępstwa związane z narkotykami. Nakarin był również ścigany za posiadanie narkotyków kategorii 1 i nielegalny hazard, a Wanchai był ścigany za nielegalny hazard.

Wszyscy podejrzani pozostają w policyjnym areszcie.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.