Pirackie troskliwe misie warte prawie milion bahtów przejęte na targu w Bangkoku

Bangkok -

Na targu Sampeng skonfiskowano ponad 1,000 nielicencjonowanych i podrobionych troskliwych misiów o wartości prawie miliona bahtów.

Centralne Biuro Śledcze (CIB) poinformowało w tym tygodniu, że dokonało nalotu na kilka sklepów z lalkami na Sampeng Market w Bangkoku. Nalot nastąpił po tym, jak wiele sklepów z lalkami na Sampeng Market reklamowało swoje produkty za pośrednictwem mediów społecznościowych. Znaleziono wiele sklepów z nielicencjonowanymi Troskliwymi Misiami.

Właściciele sklepów zostali aresztowani za nielegalne posiadanie lub import nielicencjonowanych produktów bez etykiety Thai Industrial Standard (TIS). Schwytano ponad 1,000 nielicencjonowanych Troskliwych Misiów o wartości ponad 900,000 XNUMX bahtów.

Wydział Ochrony Konsumentów (CPPD) ostrzegł sprzedawców, którzy sprzedają produkty, że muszą sprawdzić, czy te produkty mają etykietę TIS. Etykietę TIS można sprawdzić pod adresem www.tisi.go.th.

W przypadku zauważenia jakichkolwiek nielicencjonowanych produktów prosimy o kontakt z infolinią CPPD pod numerem 1135.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.