AstraZeneca Tajlandia mianuje Romana Ramosa na stanowisko prezesa krajowego

Bangkok – AstraZeneca (Thailand) Ltd., wiodąca światowa firma biofarmaceutyczna, ogłosiła powołanie Romana Ramosa na stanowisko prezesa krajowego. W swojej nowej roli Roman będzie odpowiedzialny za nadzorowanie strategii i operacji AstraZeneca w zakresie spraw handlowych, medycznych i regulacyjnych w Tajlandii.

Roman wnosi ze sobą bogate doświadczenie w zarządzaniu komercyjnym w wielu obszarach terapeutycznych, a także doskonałe wyniki biznesowe i trwałe pozycje lidera rynku w różnych regionach. Dołączył do AstraZeneca w 2016 roku jako szef jednostki biznesowej Core Brands w Meksyku, gdzie kierował jednostką biznesową Respiratory and Immunology (R&I), aby po raz pierwszy w historii firmy stać się numerem 1 na krajowym rynku oddechowym.

Następnie objął stanowisko międzynarodowego dyrektora handlowego ds. badań i innowacji w Szwajcarii, gdzie kierował interdyscyplinarnymi działaniami na 12 rynkach w celu kształtowania lokalnych polityk i przekształcania opieki nad chorymi na astmę. Podczas jego kadencji portfele podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej oddziału znacznie wzrosły w całym regionie, z 9% w 2021 r. do 21% w 2022 r. 

Roman powiedział: „Jestem zaszczycony, mogąc dołączyć do AstraZeneca w Tajlandii i nie mogę się doczekać, aby przewodzić naszemu zespołowi w tworzeniu silnych partnerstw z kluczowymi interesariuszami publicznymi i prywatnymi, aby stymulować wzrost i zwiększać dostęp do opieki zdrowotnej w kraju. Wykorzystując naukę i zaawansowaną technologię, jestem również zaangażowany we wprowadzanie większej innowacyjności na rynek tajski i promowanie zrównoważonej opieki zdrowotnej z korzyścią dla Tajów, społeczeństwa i ostatecznie dla planety”.

Roman obejmuje swoje nowe stanowisko, kontynuując prawie 40-letnie dziedzictwo AstraZeneca polegające na zmienianiu wyników leczenia pacjentów w Tajlandii poprzez dostarczanie innowacyjnych leków i zwiększanie dostępu do opieki zdrowotnej poprzez wspólne kampanie, które wykraczają poza leczenie.

 

AstraZeneca

AstraZeneca (LSE/STO/Nasdaq: AZN) to globalna, naukowa firma biofarmaceutyczna, która koncentruje się na odkrywaniu, opracowywaniu i komercjalizacji leków na receptę w onkologii, chorobach rzadkich i biofarmaceutykach, w tym w chorobach układu krążenia, chorobach nerek i metabolizmie oraz chorobach układu oddechowego & Immunologia. AstraZeneca z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii działa w ponad 100 krajach, a jej innowacyjne leki są stosowane przez miliony pacjentów na całym świecie. Proszę odwiedź astrazeneca.com i śledź firmę na Twitterze @AstraZeneca.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/