Move Forward oficjalnie ogłasza utworzenie 8-partyjnej koalicji, potwierdza stanowisko w sprawie ustawy o obrazie majestatu

ZDJĘCIE: Dailynews - เดลินิวส์ออนไลน์

Krajowy —

Partia Move Forward (MFP), kandydatka na premiera, Pita Limjaroenrat, oficjalnie ogłosiła w czwartek utworzenie koalicyjnego rządu złożonego z 8 partii i 313 deputowanych.

Historyczna konferencja prasowa odbyła się w hotelu Okura Prestige w Bangkoku w czwartek, 18 maja 2023 r.

Dwie małe partie, Palang Sangkhom Mai (Nowa Siła Społeczna) i Pheu Thai Ruam Phalang, wraz z trzema dodatkowymi posłami, dołączyły do ​​sojuszu z Move Forward, tworząc teraz koalicję 8-partyjną.

Sojusz ma teraz 313 mandatów, ale będzie potrzebował 376 głosów lub 63 głosów więcej, aby umożliwić Pita Limjaroenrat, liderowi i kandydatowi na premiera z ramienia Move Forward, zostać premierem, bez polegania na głosach 250 senatorów.

Podczas konferencji prasowej Pita podtrzymał swoje niezmienne stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o obrazie majestatu, ale odmówił podania dalszych szczegółów na temat tego, jak zamierza ją realizować. Stwierdził, że jego partia już w wielu poprzednich debatach dokładnie dyskutowała i wyjaśniała swoje stanowisko w tej sprawie i że nie wypada robić tego na konferencji prasowej.

Tymczasem lider partii Pheu Thai, Chonlanan Srikaew, po raz kolejny stanowczo zaprzeczył plotkom, jakoby partia Pheu Thai próbowała utworzyć koalicję w rywalizacji ze zwycięzcą wyborów. Potwierdził, że jego partia w pełni popiera Pitę, aby została 30. premierem kraju i że jego partia będzie dalej dyskutować z Move Forward o tym, co w protokole ustaleń (Memorandum of Understanding) jest do zaakceptowania, powinno zostać zmienione lub niedopuszczalne, w tym obraza majestatu prawo.

8-partyjny sojusz podpisze protokół ustaleń 22 maja. Dodatkowe szczegóły dotyczące warunków zostaną ujawnione w tym dniu.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.