Jakraphan przejmuje dowództwo w Thailand Mixed Stableford Challenge

Potężny Jakraphan Premsirigorn zaliczył niezwykłą rundę w turnieju Thai Mixed Stableford Challenge za 3.45 miliona Bt, generując dziewięć birdie i zyskując 8-punktową przewagę nad Newport Laparojkit na par-73 St. Andrews 2000 w Rayong w środę.

Zwycięzca lutowego turnieju Thai Mixed Q-School imponująco zanotował cztery birdie na ostatniej dziewiątce i dodał pięć kolejnych na przodzie, zdobywając w sumie 18 punktów i kończąc na 31. miejscu, rozpoczynając rundy weekendowe na polu par-73.

 „Grałem wyjątkowo dobrze, strzelając dziewięć birdie bez boge. Wszystko było idealne” – powiedział gracz z Tajlandii, który ma korzenie w Hongkongu. 

„Moje puttowanie było niesamowite. Strategicznie ustawiałem swoje strzały na greenach, dając sobie wiele okazji do zdobycia bramki. Udało mi się trafić 17 greenów w przepisach. Szczególnie pamiętnym momentem było, gdy wykonałem niezwykłe 14-jardowe uderzenie na trzecim dołku, co naprawdę wprawiło mnie w rytm” – dodał Jakrapha, który doznał kontuzji dolnej części pleców podczas gry w Pucharze Tajlandii Mixed (format Stroke-Play) w tym miejsce w zeszłym tygodniu

„Byłem trochę zaniepokojony i musiałem ostrożnie podejść do zeszłotygodniowego meczu. Cieszę się jednak, że mogę powiedzieć, że sytuacja się poprawia po przejściu terapii i włączeniu rozciągania do mojej rutyny” – dodał Jakraphan, którego godne uwagi zwycięstwo miało miejsce w All Thailand Golf Tour w Khon Kaen w 2017 roku.

O swoim planie na rundy weekendowe powiedział: „Skoncentruję się na wykonaniu mojej gry, nie martwiąc się o wynik ani wygraną. Nauczyłem się na błędach z zeszłego tygodnia i nie będę grał zbyt agresywnie. Moim głównym celem w tym tygodniu jest zminimalizowanie liczby bogey i utrzymanie spójności.

Newport Laparojkit, z 8 birdie i 4 bogeyami, zgromadził w drugiej rundzie 12 punktów, co daje mu w sumie 23 i plasuje go o 8 punktów za obecnym liderem.

„Zrobiłem wiele birdie, ale miałem też kilka bogeyów. Niemniej jednak cieszę się, że każdego dnia trafiam poniżej normy” – powiedział 25-letni golfista, który ukończył Uniwersytet Stanowy w San Diego przed powrotem do Tajlandii w okresie COVID-19 w 2020 roku.

Mówiąc o swoim planie gry, powiedział: „Planuję zająć dobrą pozycję i wybrać birdie. Niekoniecznie musisz uderzać piłkę bardzo daleko. Kluczem jest znalezienie torów wodnych, a następnie oddanie świetnych strzałów z podejścia, aby stworzyć okazje do ptactwa. 

„Atakowanie pozycji kręgli nie zawsze jest konieczne. Nie chcę wywierać na sobie zbyt dużej presji, mając wysokie wymagania. Mam tylko nadzieję, że zagram w golfa najlepiej, jak potrafię” – dodał urodzony w Newport, który ma na swoim koncie jeden tytuł po zwycięstwie w Thai PGA Tour w Chiang Mai w zeszłym roku. Jego najlepsze miejsce w Tajlandii Mixed to piąte miejsce w zeszłym tygodniu na St. Andrews 200.

Zaledwie jeden punkt przegrywał duet Tawan Phongphun i Justin Raphael Quiban z Filipin. Tawan zdobył 5 punktów, podczas gdy Justin zdobył 18 punktów, przyczyniając się do ich indywidualnej sumy 22 punktów każdy.

Tymczasem lider pierwszej rundy, Chonjarern Baramithanaseth, zdobył zaledwie dwa punkty, co daje mu łącznie 20, gdy wchodzi do trzeciej rundy.

W przeciwieństwie do turnieju Stroke Play z zeszłego tygodnia, format Stableford przyznaje punkty graczom na podstawie liczby uderzeń wykonanych na każdym dołku. W ramach tego systemu gracze zdobywają punkty za birdie (2 za birdie) i orły (5 za orła), podczas gdy bogey (-1 za bogey) i double bogey (-3 za double bogey lub więcej) odejmują punkty od ich sumy. Gracz z największą liczbą punktów w czterodniowym turnieju odejdzie z tytułem.

Relację na żywo z turnieju można oglądać na Fanpage'u TrustGolf na Facebooku oraz na kanale TrustGolf na Youtube od godziny 9:XNUMX.

TrustGolf, halowe centrum treningowe z najnowocześniejszą technologią, przez trzy kolejne lata przewodziło organizacji turnieju Thailand Mixed, zapewniając platformę dla graczy płci męskiej i żeńskiej do doskonalenia swoich umiejętności. Wycieczka jest wspierana przez Sports Authority of Thailand, National Sports Development Fun, Tourism Authority of Thailand, Tourism Authority of Rayong, Bangkok Bank, B. Grimm Company, Bond Holdings, AIS Airplay, Bridgestone, Trust Pharmacy, Trust Live Streaming, Adidas Golf, Balance Golf Nutrition, Leborn, LMV, Udommpanich, St. Andrews 2000 i Barcelona Valley.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/