Jakraphan zabezpiecza dominującą przewagę dzięki Double Eagles w St. Andrews 2000 w Rayong

Dwa spektakularne orły zapewniły Jakraphanowi Premsirigornowi przekonującą 14-punktową przewagę nad Filipińczykiem Justinem Raphaelem Quibanem po trzeciej rundzie 3.45-milionowego turnieju Thailand Mixed Stableford Challenge na Par-73 St. Andrews 2000 w Rayong w czwartek.

Pomimo powolnego startu, w wyniku którego napotkał bogeya na pierwszych pięciu dołkach, gracz z Tajlandii i Hongkongu wystrzelił cztery birdie, dwa orły na 11. i 18. dołku oraz jeszcze jednego bogey na 17. wynik 16 punktów.

 „Właściwie to było trochę trudne ze względu na wietrzne warunki. Wyszedłem trochę sztywny, może dlatego, że byłem trochę zdenerwowany jako lider” – powiedział 31-letni Jakraphan lub pieszczotliwie nazywany „Johnny” przez rodzinę i przyjaciół. 

„Dopiero na szóstym dołku w końcu trafiłem birdie. Próbowałem porozmawiać z moim pomocnikiem, żeby się zrelaksować. Powiedział mi, żebym nabrał pewności siebie i zaryzykował” – dodał Jakraphan, który w marcu wygrał tajlandzką mieszaną szkołę Q-School w Lake View Resort and Golf Club. 

„Ale punktem zwrotnym był jedenasty dołek, w którym strzeliłem do orła. Od tego momentu nabrałem rozpędu. W przypadku drugiego orła z 11-go, nie spodziewałem się tego. Piłka po prostu toczyła się blisko kręgla. Czasami trzeba mieć trochę szczęścia – dodał.

Ze znaczną 14-punktową przewagą nad Quibanem, który miał 33 punkty, Jakraphan wejdzie do rundy finałowej z wielką pewnością siebie. Piątkowy finał jest dla niego szansą na znaczące zwycięstwo, pierwsze od triumfu w All Thailand Golf Tour w Khon Kaen sześć lat temu.

 „Jutro powinienem czuć się bardziej komfortowo, ale nadal jestem zdeterminowany jak zwykle. Będę dążył do skupienia się na mojej grze, szczególnie na greenach, aby stworzyć okazje do birdie. Nie mogę sobie pozwolić na zbytnie rozluźnienie – powiedział.

Quiban, który wcześniej odniósł dwa zwycięstwa w lokalnej trasie na Filipinach, zapewnił sobie godne pochwały 11 punktów dzięki niezwykłemu pokazowi siedmiu birdie, którym towarzyszyły trzy bogey. 

„Miałem dziś powolny start, z tylko jednym torem wodnym na pierwszej dziewiątce. Ale na szczęście po 4. dołku udało mi się wrócić do mojego podstawowego poziomu i trafić trzy birdie. Potem poczułem się bardziej komfortowo, uderzając w więcej fairwayów i greenów. W końcu zaliczyłem więcej birdie” – powiedział 27-latek, który dwa razy znalazł się w pierwszej piątce Asian Tour w 2018 i 2022 roku. Jeszcze nie odniósł przełomowego zwycięstwa za oceanem. 

„Czuję się całkiem pewnie. Czuję się komfortowo z moim zamachem, a moje puttowanie jest naprawdę dobre. Ale lider zamierza jutro zgasić światło. Muszę więc dobrze grać w golfa i zmniejszyć swoje oczekiwania” – powiedział Quiban.

16 punktów przewagi nad liderem miał Newport Laparojkit, który miał rundę bogey free, w której strzelił cztery birdie, zdobywając 8 punktów i łącznie 31.

W przeciwieństwie do turnieju Stroke Play z zeszłego tygodnia, format Stableford przyznaje punkty graczom na podstawie liczby uderzeń wykonanych na każdym dołku. W ramach tego systemu gracze zdobywają punkty za birdie (2 za birdie) i orły (5 za orła), podczas gdy bogey (-1 za bogey) i double bogey (-3 za double bogey lub więcej) odejmują punkty od ich sumy. Gracz z największą liczbą punktów w czterodniowym turnieju odejdzie z tytułem.

Relację na żywo z turnieju można oglądać na Fanpage'u TrustGolf na Facebooku oraz na kanale TrustGolf na Youtube od godziny 9:XNUMX.

TrustGolf, halowe centrum treningowe z najnowocześniejszą technologią, przez trzy kolejne lata przewodziło organizacji turnieju Thailand Mixed, zapewniając platformę dla graczy płci męskiej i żeńskiej do doskonalenia swoich umiejętności. Wycieczka jest wspierana przez Sports Authority of Thailand, National Sports Development Fun, Tourism Authority of Thailand, Tourism Authority of Rayong, Bangkok Bank, B. Grimm Company, Bond Holdings, AIS Airplay, Bridgestone, Trust Pharmacy, Trust Live Streaming, Adidas Golf, Balance Golf Nutrition, Leborn, LMV, Udommpanich, St.Andrews 2000 i Barcelona Valley.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/