Zakup łodzi podwodnej należy do nowego rządu, mówi naczelny dowódca tajskiej marynarki wojennej

FOTO: Matichon

Krajowy —

 Naczelny dowódca tajlandzkiej marynarki wojennej, admirał Choengchai Chomchoengpaet, powiedział w czwartek, 18 maja 2023 r., że decyzja o zakupie okrętu podwodnego od Chin należy do nowego rządu.

Admirał Choengchai stwierdził, że tajska marynarka wojenna realizuje obecnie długoterminowy plan zakupu sprzętu wojskowego. Obejmuje to wymianę starzejących się okrętów wojennych i zakup bezzałogowych statków powietrznych w celu zastąpienia starych samolotów obserwacyjnych, co trwa od zeszłego roku.

Odnosząc się do planowanego zakupu okrętu podwodnego z Chin, powiedział, że marynarka wojenna jest dopiero na wczesnym etapie negocjacji z chińskimi przedstawicielami.

Na początku tego miesiąca Chiny wysłały swoich przedstawicieli w celu omówienia okrętów podwodnych z tajlandzką marynarką wojenną, ale decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu zakupu nadal zależy od nowego rządu, powiedział naczelny dowódca. Powiedział, że każdy szczegół omawiany z Chinami musi być również zgłaszany rządowi.

Tajskie media zapytały następnie admirała Choengchai, czy zagłosowałby na kandydata na premiera z partii Move Forward, Pitę Limjaroenrat, jako następnego premiera. Powiedział, że to jeszcze nie czas, aby to przesądzać, bo zwycięzca wyborów jest dopiero w trakcie zbierania koalicjantów.

Pattaya News zauważa, że ​​admirał Choengchai Chomchoengpaet jest jednym z pięciu senatorów mianowanych przez juntę, którzy są szefami sił zbrojnych i szefem policji narodowej Tajlandii. Jego wypowiedź dla tajlandzkich mediów odbiega od wcześniejszych doniesień, jakoby szefowie sił zbrojnych jako senatorowie wstrzymali się od głosowania bez względu na to, kto jest kandydatem, aby zapewnić bezstronność.

Senator powiedział też, że Marynarce Wojennej zależy na tym, aby formowanie rządu przebiegało jak najsprawniej. Jeśli chodzi o wojsko, będzie ono zgodne z polityką rządu, niezależnie od frakcji, z której się wywodzi.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.