Jakraphan zdobywa 2. tytuł z rekordowymi 50 punktami w mieszanym turnieju Stableford Challenge w Tajlandii

Jakraphan Premsirigorn sięgnął po swój drugi tytuł w karierze po zdobyciu rekordowych 50 punktów, pokonując Filipińczyka Justina Raphaela Quibana po ostatniej rundzie 3.45 mln Bt Thailand Mixed Stableford Challenge na par-73 St. Andrews 2000 w Rayong w piątek.

Z ogromną 14-punktową przewagą w rundzie finałowej, gracz Thai-Hong Kong, pomimo trafienia tylko dwóch birdie z jednym bogey, wygodnie utrzymał prowadzenie do samego końca. W finale dodał trzy punkty do swojego dorobku 50 punktów.

Znakomity występ Jakraphana nie tylko zapewnił mu zwycięstwo, ale także ustanowił nowy rekord w konkursie Thailand Mixed Stableford. Osiągnięcie to pobiło poprzedni rekord ustanowiony przez Sihwana Kima ze Stanów Zjednoczonych, który w kwietniu poprzedniego roku wygrał Asian Mixed Stableford Challenge z wynikiem 49.

„To była dla mnie trudna runda, ponieważ walczyłem o zdobycie punktów. Presja związana z prowadzeniem turnieju wpłynęła na moje puttowanie” – powiedział Jakraphan. Rozpoczął rundę od parowania pierwszych sześciu dołków, ale dopiero na siódmym dołku w końcu udało mu się przełamać lody i zdobyć pierwsze dwa punkty.

„Dragon (Atiruj Winaicharoenchai) miał wyjątkowy występ w pierwszej dziewiątce. Nie ukrywam, że na tym etapie czułem stres. Więc starałem się pozostać w teraźniejszości, uderzając jeden strzał na raz i nie myślałem daleko w przyszłość” – dodał.

„Dopiero na 16. dołku zdałem sobie sprawę, że jestem na prowadzeniu. Sam nie sprawdzałem tabeli liderów, ale mój pomocnik poinformował mnie o mojej pozycji” — ujawnił Jakraphan. Zwycięstwo to zakończyło długą walkę o tytuł od zdobycia pierwszego tytułu mistrzowskiego w All Thailand Golf Tour w Khon Kaen w 2017 roku.

„Jestem niesamowicie przytłoczony faktem, że w końcu ponownie wygrałem turniej. To zwycięstwo dodało mi pewności siebie na pozostałą część sezonu i jestem zdeterminowany, by wygrywać więcej. Taki jest mój plan na przyszłość” – dodał Jakraphan, który w przyszłym tygodniu będzie uczestniczył w nadchodzącym All Thailand Golf Tour w Phuket.

Quiban, jedyny obcokrajowiec w pierwszej dziesiątce, zdobył 10 punktów z pięciu birdie przeciwko dwóm bogeyom, kończąc dziewięć punktów z łączną notą 8. 

Punkt w tyle był młody pistolet Atiruj, który w sierpniu ubiegłego roku wygrał turniej Thailand Mixed Stableford Challenge w klubie golfowym Thana City. W finale zgromadził imponujące 12 punktów, co daje w sumie 40 punktów.

„Naprawdę trudno jest zniwelować stratę do lidera, gdy przewaga jest tak duża. Pozostali zawodnicy i ja zasadniczo rywalizowaliśmy o drugie miejsce. Szkoda, że ​​skończyłem na trzecim miejscu” – powiedział 23-letni golfista z Chonburi.

Nadchodząca seria Thailand Mixed odbędzie się w Gassan Khuntan Golf and Resort w Lamphun. Trzecia edycja serii rozpocznie się od Thailand Mixed Cup, imprezy rozgrywanej na 72 uderzenia, zaplanowanej na okres od 15 do 18 czerwca. Następnie, Thailand Mixed Stableford Challenge odbędzie się w tym samym miejscu od 21 czerwca do 24 czerwca.

TrustGolf, halowe centrum treningowe z najnowocześniejszą technologią, przez trzy kolejne lata przewodziło organizacji turnieju Thailand Mixed, zapewniając platformę dla graczy płci męskiej i żeńskiej do doskonalenia swoich umiejętności. Wycieczka jest wspierana przez Sports Authority of Thailand, National Sports Development Fun, Tourism Authority of Thailand, Tourism Authority of Rayong, Bangkok Bank, B. Grimm Company, Bond Holdings, AIS Airplay, Bridgestone, Trust Pharmacy, Trust Live Streaming, Adidas Golf, Balance Golf Nutrition, Leborn, LMV, Udommpanich, St. Andrews 2000 i Barcelona Valley

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/