Chuwit rzuca bombę na sklep z marihuaną w Bangkoku, który działa w pobliżu szkoły średniej

Bangkok —

Informator, który stał się działaczem przeciwko marihuanie, Chuwit Kamolvisit, atakuje sklep z konopiami indyjskimi, który działa w pobliżu żeńskiej szkoły średniej w Bangkoku.

Sklep znajdował się po przeciwnej stronie szkoły klasztornej św. Józefa, szkoły żeńskiej, do której uczęszczało 5,000 uczniów. Chuwit powiedział, że udał się na inspekcję sklepu 18 maja po skargach rodziców dotyczących bliskości szkoły.

Anonimowi zaniepokojeni obywatele wyrazili obawy, że obecność sklepu z konopiami indyjskimi może potencjalnie narazić dzieci na marihuanę i jej wpływ, powiedział Chuwit. Za incydent obwinił Ministerstwo Zdrowia Publicznego za rzekomy brak skutecznych środków zapobiegających takim zdarzeniom.

Prowadzący kampanię powiedział dalej, że chociaż lokal miał teraz znak wskazujący, że marihuana nie jest sprzedawana osobom poniżej 20 roku życia, nie widział go pewnego dnia, kiedy go odwiedził.

Sklep, który sprzedawał wszystkie rodzaje produktów z konopi indyjskich, również nie sprzedawał ich do użytku medycznego, według Chuwita, ale raczej do celów rekreacyjnych, ponieważ rodzice skarżyli mu się, że czuli kogoś palącego marihuanę, przechodząc obok lokalu. Chuwit powiedział, że znak i tekst medyczny to tylko przykrywka, a nie poważna organizacja medyczna.

Chuwit wspomniał też, że w miarę możliwości da Ministerstwu Zdrowia Publicznego 7-dniowy termin na zamknięcie wspomnianego sklepu.

Jeśli nie będzie postępów, zagroził, że poprowadzi grupę rodziców do „szturmu” do biura Ministerstwa Zdrowia Publicznego, aby ich obawy zostały usłyszane głośno i wyraźnie.

Właściciele sklepu nie ustosunkowali się natychmiast ani do Chuwitu, ani do prasy.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.