Najważniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: Polak rzekomo zamordował Ukrainkę i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku, 15 maja 2023 r., do niedzieli, 21 maja 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, lat 42, w poniedziałek (15 maja).th) ogłosił zwycięstwo po nieoficjalnym podliczeniu głosów w wyborach powszechnych w Tajlandii opublikowanym przez Komisję Wyborczą (KE).

Lider partii Move Forward Pita Limjaroenrat ogłosił w poniedziałek, że jego partia jest gotowa do utworzenia rządu koalicyjnego z pięcioma byłymi partiami opozycyjnymi i jedną nową partią, z łącznie 309 miejscami w parlamencie i on sam jako premier.

Partia Move Forward (MFP), kandydatka na premiera, Pita Limjaroenrat, oficjalnie ogłosiła w czwartek utworzenie koalicyjnego rządu złożonego z 8 partii i 313 deputowanych.

Tajlandzka Komisja Wyborcza (KE) poinformowała w poniedziałek (15 maja).th), że 75.22 procent Tajów wzięło udział w głosowaniu wyborczym, co jest najwyższym rekordem w historii Tajlandii.

Będzie to jednak długa droga do fotela premiera i będzie miała wiele przeszkód dla Pity, ponieważ nie wszyscy popierają go w tej roli, zwłaszcza konserwatywny establishment.

2. Chociaż wybory parlamentarne w Tajlandii zakończyły się heroicznym zwycięstwem Partii Ruchu Naprzód, ich próba utworzenia rządu koalicyjnego może nie być prosta po tym, jak niektórzy członkowie izby wyższej (Senatu) dali jasno do zrozumienia, że ​​nie będą głosować na premiera partii. kandydat na 30. premiera kraju.

Jak wspomniano powyżej, jest to tylko jeden z wielu potencjalnych problemów, które grupa Move Forward Party musi przezwyciężyć.

3. Polak rzekomo zamordował Ukrainkę i rozczłonkował ją, rozcinając jej ciało piłą w kondominium w Bangkoku.

Polak został aresztowany w pobliżu granicy z Tajlandią w Sa Kaeo po tym, jak rzekomo zabił i poćwiartował Ukrainkę w kondominium w Bang Kho Laem.

Polski podejrzany, który został aresztowany po tym, jak rzekomo zabił i poćwiartował Ukrainkę w kondominium w Bangkoku, odmówił poinformowania tajskiej policji i mediów.

Nieprzyjemny zapach wydzielany przez polskiego podejrzanego, który rzekomo zamordował Ukrainkę, zwrócił uwagę personelu restauracji w Bangkoku i pomógł doprowadzić do jego aresztowania.

Ta zbrodnia zszokowała zarówno tajskie, jak i obcojęzyczne media i trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie. Podejrzany nadal odmawia składania wyjaśnień na temat domniemanego przestępstwa ani odpowiadania na jakiekolwiek pytania.

4. Chiński biznesmen został znaleziony martwy z ponad 20 ranami kłutymi i ciętymi w kurorcie w Mueang Trang.

Trzech podejrzanych, którzy rzekomo byli zamieszani w zabójstwo chińskiego biznesmena w Trang, zostało aresztowanych w Satun.

Trzech podejrzanych, którzy byli zamieszani w zabójstwo chińskiego biznesmena w Trang, zostało oficjalnie oskarżonych.

Była to również bardzo dobrze czytana i bardzo kontrowersyjna historia, ofiara była mężatką, miała wiele dzieci i regularnie „odwiedzała” jednego z podejrzanych, nieletniego.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.