Czterech chińskich uciekinierów aresztowanych w Bangkoku

FOTO: Matichon

Bangkok —

Policja w Bangkoku zatrzymała czterech chińskich zbiegów poszukiwanych przez chińskie władze w związku z kilkoma zarzutami karnymi.

Dzisiaj, 23 maja, funkcjonariusze policji aresztowali pana Zhao (pseudonim), 35-letniego obywatela Chin w luksusowym kondominium w dzielnicy Rama 9 w dzielnicy Huai Khwang w Bangkoku.

Zhao był kluczową osobą poszukiwaną przez chińskie władze w związku z domniemanym oszustwem związanym z inwestycjami łańcuchowymi. Według policji łączna kwota oszukanych inwestycji przekroczyła 150 miliardów bahtów.

Stwierdzono również, że cofnięto Zhao zezwolenie na pobyt czasowy w Tajlandii. Następnie został przekazany Wydziałowi ds. Zwalczania Przestępczości (CSD) w celu dalszego postępowania sądowego.

W osobnej sprawie funkcjonariusze imigracyjni w Bangkoku aresztowali dziś w okolicach Bangkoku trzech Chińczyków, a mianowicie 35-letniego Yanfanga, 44-letniego Cheng Yi i 45-letniego Yuana.

Cała trójka była poszukiwana w Chinach za oszustwa podatkowe i przemyt śmieci.

Wizy podejrzanych zostały cofnięte i czekają na deportację, aby stanąć przed sądem w Chinach.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.