Pattaya Cricket Club wraca do domu z pucharem zdobywców drugiego miejsca w finale BCL Division przeciwko Bangkok CC

Finał rozegrano w upalny dzień na stadionie Asian Institute of Technology w Pathum Thani, w niedzielę 21 maja. Drużyna grała ze sobą dwa razy w sezonie, nawet z wyróżnieniem.

Niestety, boisko nie było przygotowane do finału. Trawa nie była koszona od jakiegoś czasu, a ulewny deszcz bardzo spowolnił boisko. Choć dla obu drużyn było to samo, nie nadawało się do finału. Wielcy hiterzy radziliby sobie lepiej, ponieważ trasa powietrzna mogła dawać więcej przebiegów, ale wiązała się z większym ryzykiem. Czwórek wzdłuż ziemi byłoby mało, a dużo dwójek oznaczałoby zmęczone i spocone ciała w upale.

Abijit Kulkarni i Wez Masterton prowadzili losowanie pod czujnym okiem sędziów Robina Johna i Sanjeeva Jeyi. Wez ponownie przegrał i został poproszony o zagranie jako pierwszy, co było jego ulubioną opcją. Pozwoliło to PCC mieć wyraźny cel do wycelowania, ale dało BCC elastyczność w dostosowywaniu ataku za pomocą 7 meloników.

BCC rozpoczęło się od wzniosłego Wayne'a Atkinsona i drobnego Pravina Dagle'a, co sprawiło Ryanowi Driverowi pewne problemy z dostosowaniem swojej długości do tych bardzo różnych rozmiarów pałkarzy. 10 rund po pierwszej rundzie było rzadkim zjawiskiem dla Ryana, ale stało się zbyt częste w dniu, w którym Wayne poddał go leczeniu.

Rabpreet Singh był trochę bardziej uporządkowany przez pierwsze dwa overy, ale Wayne i Pravin zdobyli po 9 punktów. Pravin prawie upadł w 5. rundzie, kiedy duże uderzenie w długą poza granicami zostało źle ocenione przez Luke'a, który wszedł za daleko i nie mógł się cofnąć. Jednak Pravin zagrał w tym samym czasie, gdy atak z osłoną poszedł prosto do Reds Liddel, a Pravin odszedł z wynikiem 21 i wynikiem 36 za 1 w 5. rundzie. Vishal Pattkar wziął zagięcie, podczas gdy Steve Christie (Crunch) wykonał obrót lewym ramieniem.

Spowolniło to tempo biegu, ponieważ w furtce nastąpiła zmiana. Wayne nadal atakował Ryana, który skończył z 5 overami, 45 za 1 i jego najgorszymi wynikami w sezonie. Crunch odesłał Vishala za 4, kiedy uderzył w pniaki w swojej trzeciej rundzie, a BCC miał 67 za 2 w 10. rundzie. Andy Emery przejął kontrolę nad Ryanem i odniósł natychmiastowy sukces, gdy nowo przybyły Manish Argawal (nieznany ze swojej szybkości) został znakomicie pokonany przez bezpośrednie uderzenie Habby'ego Singha z dodatkową osłoną za 2 za 70 w 3. rundzie.

Bramki wyschły dla PCC, ponieważ BCC utrzymywało stałe 6 runów na drugą przez następne 10 overów od Cruncha, Andy'ego i Habby Singha. Wayne uderzył Andy'ego o kilka granic, ale Crunch trzymał się mocno z 5 overami, 20 za 1. Kapitan Abijit przejął Manisha i dodawał single, aby obrócić uderzenie do Wayne'a, który odbijał naprawdę dobrze i nic nie dał. Trevor Moolman, który przejął od Weza obowiązki pilnowania furtki, zauważył Abijita wymykającego się z jego zagięcia i sprytnie wytrącił go z gry w kręgle Habby'ego za 16. 128 za 4 na 20.

Habby i Rabpreet oczarowali ostatnie pięć międzylądowań i to Rapreet odniósł największy sukces. Subrotu Gosh zajął pierwsze miejsce, kiedy stracił kikut za 3 przy 131 za 5. Kanchan Shastri wszedł na szybkie 13 biegów, w tym rzadką 6 z Rapreet, ale wyprzedził go wspaniały rzut Ryana z długiej przerwy prosto do Rapreet na pnie i 148 za 6 w 23. ponad. Nivedan Kumar uderzył Habby'ego za 10 w przedostatnim momencie, podczas gdy Rapreet usunął go bez dodawania do swojego wyniku, złapany przez Reds, a Wayne zakończył innings na 80, nie odpadł. 166 za 7 było zarówno sumą do obrony, jak i do ścigania. Pałkarze otwierający PCC musieliby dobrze uderzać, aby wygrać ten mecz.

Wez i Ryan rozpoczęli pościg za PCC, podczas gdy Nivedan i Kanchan robili wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać ich oszustwa i niestety dla PCC to meloniki wygrały bitwę. Wez źle ocenił linię piłki od Nivedana i piłka znalazła rękawice Abijitsa na 4 w pierwszej rundzie. Niezbyt dobry początek. Luke wziął zagięcie, ale mógł tylko patrzeć, jak Ryan podbija piłkę od Kanchana z biodra do dźwiękowca Krishnasarry'ego, który czai się na głębokim poślizgu nogi z bardzo dobrym złapaniem z nurkowania.

Odszedł za 4, a PCC może mieć kłopoty przy 14 za 2 z 2 overów. Luke przejął płaszcz i uderzał jak mężczyzna próbujący uratować swoją drużynę kilkoma granicami w krótkim odstępie czasu, głównie od Nivedan. Miał trochę szczęścia, kiedy Manish upuścił go na 6. miejscu, kiedy miał 39, ale niedługo po tym, jak Luke uzyskał przewagę, a Nivedan złapał go w punkcie przed sekundą Soundera za 45. 63 za 3 w 8. over. Wskaźnik run PCC był dobry, ale bramki musiały zostać zachowane i do pewnego stopnia osiągnęły to, aczkolwiek z pewną pomocą BCC, gdy Tamim Chowdhary upuścił Jainish Parikh. BCC nieustannie zmieniało atak w kręgle i utrudniało rozliczenie się z melonikiem, a tempo biegu nieco zwolniło, ale Trevor Moolman naciskał wiele singli.

Sounder uderzył ponownie w 10. rundzie, kiedy Jainish zamachnął się i spudłował, co spowodowało uderzenie Abijita za 10 i 70 za 4. Simon Philbrook pojawił się na krótko, w tym 6, ale został również zaskoczony przez Abijita z kręgli Manisha. Napoje zostały podjęte wcześnie, a wyniki były prawie wyrównane, ale PCC walczyło z 5 straconymi bramkami. Po drinkach bramki nadal spadały, a wymagana szybkość biegu wzrosła z osiągalnych 6.5 do czegoś nieosiągalnego.

Niewielkie odrodzenie prowadzone przez Trevora zakończyło się, gdy Abijit zamienił rękawiczki na miejsce do gry w kręgle i stuknął kikutami Trevora za 18. Rabpreet, który dobrze radził sobie z Trevorem, z szybkim biegiem i kilkoma granicami od Soundera, pojawił się wkrótce potem.

Pravin złapał go w połowie bramki od Manisha, uzyskując godną zaufania 19, 118 za 7 w 21. rundzie, a wymagana szybkość biegu wynosiła 12. Ani Crunch, ani Habby nie pozostali długo, gdy Walter Persaud wszedł do ataku w kręgle, a Abijit rzucił Crunch. Andy Emery, niesprawiedliwie zdegradowany w dół, zapewnił Charliemu pewien opór, uderzając Waltera za 6 w szybkim ogniu 17, ale złapany przez Abijita, który odebrał swoją szóstą furtkę dnia – 6 z kręgli, 2 uderzenia i 2 złapania. The Reds nie wyszli na 2, a PCC wypadło na 4, pokonane 151 runami przez lepszą drużynę tego dnia.

PCC potrzebowało tylko kolejnych 20 rund od otwieraczy, aby utrzymać przewagę nad grą, ale tak się nie stało. Wayne został nagrodzony MotM za swoje znakomite 80 punktów, a BCC zgarnęło Puchar Div A na sezon 2022/23. Brawo BCK.

PCC pragnie podziękować swoim sponsorom, Outback Bar, Magic Bar, Ayen Bar i Pattaya Sports Group za ich wsparcie i pomoc. Jeśli w rejonie Pattaya są jakieś osoby w każdym wieku i o różnych umiejętnościach, które chciałyby zaangażować się w krykieta, odwiedź naszą stronę internetową, naszą stronę na Facebooku, Outback Bar (bazę macierzystą PCC) lub skontaktuj się z Simonem Philbrookiem pod adresem pattayacc.chairman@gmail.com

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.