Deszczowe powodzie w Pattaya po tym, jak Tajlandia oficjalnie wkracza w porę deszczową

Pattaya —

Zeszłej nocy ulewa zalała kilka miejsc w Pattaya po tym, jak Tajlandia oficjalnie przeszła w porę deszczową 22 maja.

Zespół Pattaya News poinformował, że zeszłej nocy (23 maja 2023 r.) Deszcz, który trwał około godziny i któremu towarzyszyły silne wiatry, opuścił obszary zwykle podatne na powodzie, takie jak Sukhumvit Road, South Pattaya, Pattaya Beach Road, Third Road w pobliżu Skrzyżowanie Paniat Chang, skrzyżowanie Moom Aroi i droga wzdłuż linii kolejowej zalane.

Około godziny 9:30 wystąpiły intensywne opady deszczu. Poziom powodzi na niektórych obszarach osiągnął wysokość od 30 cm do 1 metra, poinformował zespół Pattaya News. Jednak zarówno burza, jak i powódź szybko zniknęły dzięki nowym, większym drenom, które wydawały się usuwać wodę znacznie szybciej niż w poprzednich latach.

Ulewa przyszła po tym, jak Tajlandia oficjalnie weszła w porę deszczową w poniedziałek, 22 maja. Pora deszczowa w tym kraju zakończy się w połowie października. Jednak w południowej części Tajlandii, zwłaszcza na południowo-wschodnich obszarach przybrzeżnych, według Departamentu Meteorologicznego deszcz będzie trwał do połowy stycznia przyszłego roku 2024.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.