Pattaya Business Sectors wzywa nowy rząd do przyspieszenia budowy lotniska U-Tapao

FOTO: Kaosod Online

Pattaya —

Stowarzyszenie Biznesu i Turystyki Pattaya (PBTA) wezwało nowy rząd do skupienia się na przyspieszeniu pozostałej budowy międzynarodowego lotniska U-Tapao, aby ułatwić podróżującym zagranicznym i krajowym.

Prezes PBTA, pan Boonanan Pattanasin, udzielił wywiadu lokalnym mediom, w którym stwierdził, że chce, aby nowy rząd przyspieszył pełną komercyjną eksploatację międzynarodowego lotniska U-Tapao-Pattaya, aby zapewnić, że działa ono z pełną wydajnością, aby sprostać rosnącym wymaganiom transportowym turyści międzynarodowi i krajowi, podróżujący po prowincjach Rayong i Chanthaburi oraz w okolicach Pattaya.

Jeśli chodzi o politykę pracy, pan Boonanan powiedział, że nowy rząd powinien skupić się na znalezieniu sposobów na uzupełnienie siły roboczej związanej z turystyką w prowincjach turystycznych w całym kraju. Miało to rozwiązać utrzymujący się niedobór pracowników spowodowany pandemią COVID-19.

Od czasu złagodzenia światowej epidemii duża liczba pracowników związanych z turystyką nie wróciła jeszcze do pracy po powrocie do swoich rodzinnych miast. Doprowadziło to do niedoboru siły roboczej, zwłaszcza doświadczonych pracowników, stwierdził pan Boonanan.

Aby pomóc firmom, które cierpią z powodu powyższego problemu, prezes ZBTA zwrócił się do nowego rządu o utworzenie funduszu kompensacyjnego w celu wsparcia pracowników turystyki w przypadku przyszłych wybuchów epidemii.

Pan Boonanan stwierdził również, że nowy zestaw członków Izby Reprezentantów (MP) powinien regularnie odwiedzać obszary objęte problemami, aby bezpośrednio otrzymywać skargi. Dodał, że powinni również pomóc rządowi centralnemu w szybkim korygowaniu fałszywych wiadomości, które są szkodliwe dla turystyki.

Prezes PBTA odniósł się fałszywa kradzież organów wiadomości, które krążyły wśród chińskich turystów podróżujących do Tajlandii w marcu 2023 r.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.