Tajlandzcy sprzedawcy marihuany wyrażają opinie na temat propozycji nowego rządu, by zmienić oznaczenie konopi jako narkotyku

FOTO: Naewna

Krajowy —

Tajlandzcy sprzedawcy marihuany podzielili się swoimi przemyśleniami na temat planu koalicji kierowanej przez Partię Ruchu Naprzód, aby uregulować i zmienić oznaczenie marihuany jako narkotyku.

In punkt 17 Memorandum of Understanding (MOU), lider Move Forward Pita Limjaroenrat, który również przewodzi koalicji, która prawdopodobnie utworzy następny rząd Tajlandii, zadeklarował powrót marihuany na listę kontrolowanych narkotyków, z wprowadzonymi przepisami w celu monitorowania i zapewnienia korzyści medyczne związane z używaniem marihuany.

Wywołało to sprzeczne myśli w tajskim społeczeństwie dotyczące jasności statusu prawnego zakładu. Niektórzy z szacowanych tysięcy tajlandzkich operatorów sklepów z konopiami indyjskimi, takich jak Nadgan@Pattaya wyszedł, by wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji stwierdzającej, że marihuana ma więcej zalet niż wad.

Powiedział, że marihuana okazała się rośliną, która może stymulować gospodarkę. To, czy ludzie używają go rekreacyjnie, czy medycznie, należy rozpatrywać jako inną kwestię.

Jeśli chodzi o licencjonowane sklepy, które są już upoważnione do sprzedaży marihuany i dokonały znacznych inwestycji finansowych, powinny mieć możliwość kontynuowania działalności, powiedział właściciel Nadgan@Pattaya. Jednak przepisy nie są jeszcze jasne i spodziewał się, że po utworzeniu rządu nastąpią reformy.

W międzyczasie niezidentyfikowany sprzedawca marihuany w prowincji Nonthaburi udzielił wywiadu Matichonowi na temat propozycji odwrócenia obecnego zdekryminalizowanego statusu marihuany.

Powiedział, że zainwestował około 800,000 17,000 bahtów w otwarcie sklepu z konopiami indyjskimi i został już w pełni odzyskany. Średnia dzienna sprzedaż wynosiła wtedy około 18,000 XNUMX-XNUMX XNUMX bahtów. Detalista wykorzystał pozostałe zyski, aby ponownie zainwestować w zatowarowanie swojego sklepu.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch miesięcy sprzedaż spadła do około 4,000-5,000 bahtów dziennie. Zauważył, że może to być spowodowane zwiększoną liczbą osób podróżujących do innych województw w okresie kwietniowych wakacji. W maju nastąpił wzrost liczby osób wracających do domu w związku z wyborami parlamentarnymi.

„To wskazuje, że biznes marihuany nie ma wysokiej sprzedaży, ponieważ jest wielu konkurentów” – powiedział sprzedawca.

Wspomniał również, że ponowne całkowite zalegalizowanie marihuany byłoby trudne, ponieważ duża grupa ludności Tajlandii używa marihuany do celów leczniczych, a miliony Tajów uprawiają teraz rośliny w domu.

Jeśli ponownie stanie się substancją kontrolowaną, wpłynie to na tych, którzy polegają na niej w przypadku schorzeń, takich jak dzieci z padaczką, które wymagają oleju CBD, powiedział właściciel firmy.

Ponadto, gdyby zasady stały się takie same jak przed dekryminalizacją, miliony ludzi można by natychmiast uznać za przestępców nawet za jedną roślinę w ich domu.

W mediach społecznościowych pojawiło się również wiele obaw, zauważa TPN media, o możliwym nękaniu turystów i mieszkańców nawet za jednego skręta lub niewielką ilość marihuany, jeśli ponownie stanie się przestępcą, a także obawy o korupcję policji podobną do vapingu.

Podsumowując, właściciele sklepów z marihuaną nadal apelują do rządu Tajlandii, aby nie ponownie całkowicie zakazał tej rośliny i marnował cenne zasoby organów ścigania na więzienie ludzi lub przechodzenie przez procesy sądowe za konopie indyjskie.

Jedną z propozycji organizacji konopnych w Pattaya było przyjęcie propozycji podziału na strefy, w której niektóre obszary popularne wśród turystów i z setkami sklepów z marihuaną, takie jak Pattaya, będą miały wyjątki lub zostaną wydzielone jako obszary konopi, takie jak obecne strefy rozrywki, wraz z odpowiednimi licencjami.

Media TPN zauważają, że lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, stwierdził, że uregulowanie marihuany jako środka odurzającego nie oznacza, że ​​zostanie ona całkowicie zakazana, a jedynie „tymczasowo” w celu ustanowienia dalszych zasad i przepisów oraz porozmawiania z ludźmi o tym, czego chcą jeśli chodzi o konopie.

Jednak niektórzy bardzo prominentni działacze przeciwko marihuanie wezwali do zamknięcia wszystkich aptek w całym kraju i powiedzieli, że propozycja Move Forward, aby zezwolić obecnym licencjonowanym sklepom z marihuaną na pozostanie otwartym, jeśli przestrzegają zasad, nawet jeśli marihuana znów jest narkotykiem, jest nie do przyjęcia. Najbardziej znanym wśród tych demaskatorów jest były polityk i były właściciel masażu mydlanego Chuwit, jak widać tutaj.

Niezależnie od tego, status marihuany pozostanie bez regulacji, podczas gdy nowy rząd Tajlandii przechodzi przez procesy formowania się, co zajmie co najmniej trzy miesiące i prawdopodobnie kolejne trzy, zanim zacznie uchwalać lub zmieniać jakiekolwiek przepisy.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.