Tajlandzcy rojaliści zbierają się w ambasadzie USA i składają petycję do USA o zaprzestanie ingerencji w tajlandzką politykę

ZDJĘCIE: Kapook

Krajowy —

Grupa tajlandzkich rojalistów zebrała się wczoraj, 24 maja, przed ambasadą USA, wzywając Stany Zjednoczone do zaprzestania ingerowania w tajlandzką politykę i podważania instytucji monarchii.

Protest nastąpił po doniesieniach tajlandzkich konserwatywnych serwisów informacyjnych, które nieustannie twierdziły, że amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) interweniowała w wyborach w Tajlandii 14 maja, aby zapewnić instalację Partii Ruchu Naprzód-partii, która wygrała wybory-w rządzie.

Jako dowód rzekomej ingerencji protestujący przywołali „wezwanie” ambasadora USA Roberta Godeca do rządu Tajlandii o niezwłoczne ujawnienie wyników wyborów, które napisał dzień po wyborach.

Ambasador USA napisał: „Wczoraj w głosowaniu w całym Królestwie Tajlandii uczestniczyły dziesiątki milionów ludzi – jako obserwatorzy wyborów, pracownicy sondaży, członkowie mediów, kandydaci i, co najważniejsze, wyborcy. Jako wieloletni przyjaciel i sojusznik Tajlandii, Stany Zjednoczone nie mogą się doczekać ostatecznych wyników”.

W odpowiedzi na petycję Godec spotkał się wczoraj osobiście z demonstrantami, aby przyjąć ich skargę. Następnie napisał na Twitterze: „Podziękowałem im (protestującym) za przybycie i powtórzyłem, że Stany Zjednoczone szanują instytucję tajskiej monarchii i wielki szacunek, jakim Tajowie darzą rodzinę królewską”.

Kontynuował: „Podkreśliłem, że Stany Zjednoczone nie mają preferowanego wyniku w wyborach i nie popierają żadnej partii ani kandydata. Cieszymy się na współpracę z rządem, który wyłania się z procesu demokratycznego Tajlandii. Tylko Tajowie powinni wybrać, kto nimi rządzi”.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.