Wystawa sztuki Power of the Nose: 1-11 czerwca 2023 r

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Wystawa sztuki „Power of the Nose: The Right to Clean Air” organizowana przez Tajlandię CAN i sojuszników ma na celu podniesienie świadomości na temat czystego powietrza i wsparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o czystym powietrzu w Tajlandii.

25 maja 2023 r. Thailand Clean Air Network (lub Thailand CAN), we współpracy z pracownikiem Brown University Information Futures Lab 2022-2023 Kelly Perry, artystą Thanawat Maneenawa, Centrum Sztuki i Kultury w Bangkoku (BACC) oraz Masket Communications Co., Ltd ., otworzy wystawę sztuki zatytułowaną „Siła nosa: prawo do czystego powietrza”. Wystawa będzie czynna od 1 czerwca do 11 czerwca 2023 r. w BACC w godzinach 10:00–20:00, z wyjątkiem 5 czerwca 2023 r. Ta pomysłowa instalacja artystyczna ma na celu przypomnienie nam, że wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi, każdy ma jeden nos do oddychania powietrzem, które podtrzymuje nasze życie, i że jako obywatele mamy moc zjednoczenia się jednym oddechem, aby urzeczywistnić prawo do czystego powietrza.

W Tajlandii świadomość społeczna na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na ludzkie zdrowie jest ograniczona. PM2.5, który odnosi się do cząstek stałych o średnicy 2.5 mikrona lub mniejszej, jest niewidzialnym zabójcą. Według niedawnego kompleksowego przeglądu globalnego zanieczyszczenie powietrza może uszkadzać każdy narząd w ludzkim ciele. Badania wykazały, że zanieczyszczenie powietrza jest przyczyną przedwczesnej śmierci ponad 50,000 19 Tajów rocznie – więcej niż całkowita liczba zgonów spowodowanych pandemią Covid-2 w tym kraju2. Tragicznie, ludzie w Tajlandii doświadczają przedwczesnych zgonów, z średnio o około 3 lata wcześniej niż oczekiwano, ze względu na niższe krajowe normy jakości powietrza, które nie spełniają wytycznych zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO)3. Sytuacja jest jeszcze bardziej niepokojąca w północnej Tajlandii, gdzie ludzie umierają około XNUMX lata przedwcześnie.

Zanieczyszczenie powietrza jest przejawem problemów strukturalnych, pogrążonych w długo zakorzenionym i niezrównoważonym modelu wzrostu, w którym dobrobyt gospodarczy jest ważniejszy niż ochrona środowiska. Jednak ważne jest, aby uznać, że istnieją zrównoważone rozwiązania dostępne i pomyślnie wdrożone w wielu krajach, które dowodzą, że walka z zanieczyszczeniem powietrza nie hamuje wzrostu gospodarczego. Dlatego kluczowe znaczenie ma uchwalenie dobrze opracowanych przepisów dotyczących czystego powietrza, które usuwają podstawowe przyczyny tego kryzysu zdrowia publicznego.

W styczniu 2022 r. Tajlandia CAN przedłożyła parlamentowi tajskiemu projekt ustawy o czystym powietrzu kierowany przez obywateli. Jednak ta ustawa wciąż czeka na zatwierdzenie przez premiera do rozpatrzenia przez parlament. Brakującym katalizatorem prawdziwej zmiany jest fala poparcia społecznego. Na całym świecie wszystkie udane ruchy na rzecz czystego powietrza były napędzane przez zwykłych obywateli, którzy wspólnie domagali się uchwalenia tego ważnego ustawodawstwa. Byli to zwykli ludzie, którzy nie chcieli zaakceptować spadku jakości i długowieczności życia własnego i swoich bliskich jako przesądzonego i wspólnie domagali się zmian na poziomie polityki.

Razem możemy coś zmienić, kierując nasze zbiorowe głosy do petycji o uchwalenie obywatelskiego projektu ustawy o czystym powietrzu w Tajlandii. Potrzebny będzie zalew poparcia społecznego, aby rozpalić wolę polityczną wymaganą do zapewnienia, że ​​nowo wybrana administracja rządowa Tajlandii dotrzyma obietnic wyborczych.

Chociaż zmiana polityki może wydawać się czymś poza zasięgiem większości ludzi, Tajlandia CAN chce zmienić ten sposób myślenia, podkreślając, że każdy z nas ma znacznie większy wpływ, niż nam się wydaje.

Okres ekspozycji wystawy pokryje się ze Światowym Dniem Środowiska, 5 czerwca 2023 r., przypominając nam, że jeśli degradacja środowiska w Tajlandii będzie się utrzymywać, nasze ciała będą jak odkurzacze przymocowane do każdej rzeźby nosa, stale pochłaniające i zatrzymujące toksyczne zanieczyszczenia.

Dołącz do tego rozwijającego się ruchu, aby zapewnić czyste powietrze dla siebie i swoich bliskich, biorąc udział w petycji kampanii, która wspiera uchwalenie tajskich przepisów dotyczących czystego powietrza na stronie: https://www.ThailandCAN.org

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na Sales@ThePattayanews.com

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.