Transpłciowa osoba z Pattaya okrada rosyjską parę i zostaje aresztowana

Pattaya —

Transpłciowa osoba w Pattaya została wczoraj aresztowana przez policję za rzekomą kradzież gotówki i dwóch złotych naszyjników od rosyjskiej pary kilka dni temu.

Podejrzany został zabrany na komisariat policji w Pattaya w związku z podejrzeniem kradzieży kieszonkowej 2,500 bahtów w gotówce i dwóch złotych naszyjników od rosyjskiej pary, pana Nikołaja Smirnowa, lat 51, i pani Eleny Smirnowej, również 51 lat.

Para powiedziała policji, że podszedł do nich podejrzany, który przytulił ich na powitanie i zrobił sobie z nimi selfie 10 maja o 30:23 na Jomtien Beach w Pattaya. Para zdała sobie sprawę, że ich biżuteria i pieniądze zostały skradzione dopiero po tym, jak podejrzany odszedł.

Może to być zdjęcie 1 osoby, uśmiechniętej, w okularach i newsroomie

Na komisariacie Pol. Pułkownik Thanapong Phothi, nadinspektor komisariatu policji w Pattaya, zidentyfikował domniemanego złodzieja jako Watcharapong Ponpun, 27-letnią osobę transpłciową z prowincji Buriram w północno-wschodniej Tajlandii.

Nadinspektor powiedział The Pattaya News, że natychmiast rozpoczął poszukiwania miejsca pobytu sprawcy, opierając się na materiałach CCTV i relacjach naocznych świadków po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży 23 maja. W końcu odkrył, że podejrzany wynajął taksówkę, aby uciec do Bangkoku po tym, jak sprzedał jeden ze skradzionych złotych naszyjników z zyskiem w nienazwanym sklepie ze złotem w Pattaya.

Jednak Pol. Pułkownik Thanapong powiedział, że winowajcy ostatecznie skończyły się pieniądze i ponownie skontaktował się z tym samym sklepem ze złotem, aby sprzedać kolejny skradziony łańcuch.

Po otrzymaniu tej informacji Pol. Pułkownik Thanapong wysłał zespół do monitorowania sytuacji i cierpliwie czekał, aż sprawca przyjedzie taksówką z Bangkoku do sklepu ze złotem. Gdy władze były świadkami, jak Watcharapong wyjmował złoty naszyjnik, aby sprzedać go kupującemu, szybko wkroczyli i zatrzymali ich.

Początkowo podejrzany o transpłciowość przyznał się do kradzieży kieszonkowej pana Nikolaya i pani Eleny na Jomtien Beach. Twierdzili, że popełnili przestępstwo po raz pierwszy, a pieniądze wydali na hazard online, pożyczanie przyjaciołom i codzienne wydatki.

Watcharapong przebywa w areszcie policyjnym i czeka na dalsze oskarżenia.

To nie pierwszy raz, gdy obcokrajowcy padli ofiarą kradzieży kieszonkowej w Pattaya, zauważa The Pattaya News.

W dniu maja 13th, dwóch Indian zostali okradzeni przez podejrzanego o transpłciowość, który otwarcie zerwał im z szyi złoty łańcuszek. Policja wielokrotnie sugerowała również, aby turyści zostawiali biżuterię i kosztowności w domu i uważali na podejrzane dotykanie i przytulanie przez nieznajomych.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.