Wyniki rozmów czytelników: Czy uważasz, że Pattaya jest bezpieczna?

Poniżej znajduje się nasza regularna funkcja, w której zadajemy naszej społeczności pytanie i mniej więcej tydzień później podkreślamy różne odpowiedzi i opinie na to pytanie.

W tym miesiącu zadaliśmy naszym czytelnikom następujące pytania:

 Czy uważasz, że Pattaya jest bezpieczna?

Możesz przeczytać oryginalny artykuł, klikając lub stukając tutaj. Wybraliśmy tutaj kilka różnych opinii i odpowiedzi. Zwracamy uwagę, że są to opinie i przemyślenia czytelników i niekoniecznie muszą odzwierciedlać opinie The Pattaya News Company Limited.

Zobaczmy, co miałeś do powiedzenia:

Peter M: Biorąc pod uwagę, że „policja” i „samorząd lokalny” są w większości skorumpowane, a do Pattaya przybywa oczywiście duża liczba „pracowników seksualnych” i przestępców z całej Tajlandii, Kambodży, Birmy, Laosu itp. itd. byłby to boski cud, gdyby „Pattaya” była choć trochę bezpieczna! -=-=-=-=-=- Christer B-W sprawie zanieczyszczenia powietrza NIE!! Jeśli chodzi o ruch drogowy NIE! Chodzenie samotnie w niektórych miejscach NIE !!! -=-=-=-=-==– Alan S-Do północy jest bezpiecznie, po północy wtedy dochodzi do większości przestępstw i wypadków. Ladyboye również zwiększają przestępczość. -=-=-=-=-=- John S-Każde miejsce jest bezpieczne, jeśli kierujesz się zdrowym rozsądkiem. -=-=-=-=-=– Claes S-
Jestem ze Szwecji i tutaj w Pattaya/Jomtien czuję się bardzo bezpiecznie. Mieszkam w Jomtien z moją tajską dziewczyną. Prowadzimy tu spokojne życie. Czasami wychodzimy zjeść lub spotkać się z przyjaciółmi w barach, głównie w Jomtien, ponieważ znamy tu wielu właścicieli barów i innych ludzi. Ale od czasu do czasu chodzimy też do Tree Town lub LK Metro.
Nie jestem wielkim facetem ani wojownikiem, więc nigdy nie wdaję się z nikim w spór. Nigdy nie piję „za dużo”, ile to teraz jest. Nigdy nie używam narkotyków. Ruch uliczny jest tutaj szalony, więc nigdy nie możesz być pewien, że samochody lub motocykle zatrzymają się, gdy pojawi się dla nich czerwone światło. Wielu jest całkowicie pozbawionych szacunku.
Więc ja i moja dziewczyna boimy się, że zostanę zaatakowany, wdę się w bójkę lub coś w tym rodzaju. Jeżdżę samochodem i motocyklem i czuję się przy tym całkiem bezpiecznie. Postępuj zgodnie z zasadami, a będzie dobrze. Ponieważ prowadzę całkiem zdrowy tryb życia, też czuję się przy tym bezpiecznie. Kiedy jestem w moim małym rodzinnym miasteczku w Szwecji, czuję się bardziej „przestraszony”. Obecnie jest tam zdecydowanie za dużo mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dzięki nim nastąpił gwałtowny wzrost spożycia narkotyków. Nasza policja jest bezzębna, a nasz rząd jest równie bezużyteczny.
Więc dla mnie Pattaya to bezpieczne miejsce, po prostu trzymaj się z dala od kłopotów, nie wkurzaj się, nie obrażaj nikogo, zwłaszcza Tajów, i trzymaj się z dala od narkotyków.
-=-=-=-=-=-=–
Sune S-Cześć.
Pattaya czuje się bardzo bezpiecznie, a ludzie tutaj są uprzejmi i troskliwi. Kilkakrotnie widziałem ludzi, zwłaszcza Tajów, pomagających innym w potrzebie. Głównie z powodu nietrzeźwości, ale także wypadków drogowych i różnych załamań psychicznych. Czuję się tu o wiele bezpieczniej o każdej porze dnia i nocy niż w biały dzień w mojej rodzinnej Norwegii.
-=-=–==-=-=-=-
Alan F-Pattaya to najniebezpieczniejsze miejsce w jakim kiedykolwiek miałem nieszczęście mieszkać i odwiedzać. Piesi, idąc ulicami, przez całą dobę biorą swoje życie w swoje ręce ze względu na całkowity brak chodników lub zniszczone i nieprzejezdne chodniki oraz maniakalną, niebezpieczną jazdę motocyklistów i kierowców samochodów, którzy nie dbają o bezpieczeństwo pieszych. Ten zagrażający życiu stan rzeczy pogarsza haniebny brak działań zarówno ze strony leniwej, niekompetentnej policji, jak i ratusza. W przypadku ratusza wydają się oni bardziej zainteresowani wydaniem milionów pieniędzy podatników na finansowanie próżnych projektów, takich jak koncerty muzyczne, których miejscowi nie chcą, zamiast zająć się fatalnym stanem infrastruktury. -=-=-=-=-=-=-= Paul K-Tak Pattaya stała się całkowicie opanowana przez przestępczość i spadła na rynek. Jest także fizycznie brudny. Woda morska jest „niebezpiecznym” kanałem ściekowym. Ilość plastiku i innych śmieci na linii brzegowej to hańba. Czy burmistrz Pattaya jest zbyt ważny lub ma wadę wzroku w stosunku do tych „rażących” problemów… Poza tym, skąd bierze się fascynacja zbyt głośną muzyką poza miejscami takimi jak Central Festiwal? To tylko „hałaśliwy hałas” i spójrz na grupę wiekową, dla której ma być atrakcyjna… Żałosne, mógłbym dodać więcej. -=–=-=-=-= Don-
Cześć, mieszkam w Pattaya od 12 lat i nigdy nie czułem się niebezpiecznie w tym mieście.
Może nie jestem jak przeciętny „Expat” tutaj w Pattaya, bo nie wychodzę nocą, nie chodzę do barów
i nie mam wrogów, co oznacza, że ​​jestem bardzo chętny do współpracy z lokalną ludnością i społecznością Tajów
i staram się szanować ich sposób życia i zachowanie. Jestem wielkim fanem Pattaya i mocno myślę,
to jedno z najlepszych miejsc na tej planecie do spędzenia życia emeryta. Do tej pory miałem dużo szczęścia
-=-=-=-=-=-=-
Daryl R-Pattaya jest o wiele, wiele bezpieczniejszy niż Chicago, skąd pochodzę.
-=-=-=-=–==-=
CB-To bardzo bezpieczne. Obowiązuje jednak zdrowy rozsądek… nie upijaj się zbytnio, nie pokazuj kosztowności ani gotówki, nie spieraj się o drobiazgi lub bardzo małe kwoty, takie jak kilka bahtów.
—-=-=-=-=-=-=

Chcesz wyrazić swoją opinię? Wyślij nam wiadomość do redaktor@thepattayanews.com. Wkrótce udostępnimy zupełnie nowy TalkBack, bądź na bieżąco!

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/