Brytyjczyk twierdzi, że został oszukany za posiadanie mieszkania na Koh Samui

Samui –

70-letni Brytyjczyk złożył raport do Tajskiego Centralnego Biura Śledczego (CIB) po tym, jak wiele lat temu kupił luksusowe mieszkanie na Koh Samui za 15 milionów bahtów, ale nadal nie otrzymał dokumentów prawnych potwierdzających jego właścicielastatek.

Pan David Edward Chappelle, 70 lat, obywatel Wielkiej Brytanii, oraz pan Pattakorn Teepbunrat, przedstawiciel Tajlandzkiej Rady Konsumentów, złożyli wspólny raport do CIB w czwartek (1 czerwca).

Pan Pattarakorn powiedział: „Mr. David po raz pierwszy złożył skargę do Tajlandzkiej Rady Konsumentów siedem lat temu, w 2016 roku. Powiedział, że kupił luksusowe mieszkanie od firmy zajmującej się nieruchomościami za 15 milionów bahtów. Potem co roku odwiedzał i przebywał w kondominium trzy razy w roku. Próbował poprosić firmę o dokumenty potwierdzające jego własność, ale zawsze mu się to nie udawało”.

„W kwietniu tego roku 2023 dowiedział się, że firma nie dokonała dla niego żadnego wpisu do prawnego posiadania mieszkania. W rezultacie pan David nie jest prawnie właścicielem mieszkania, za które zapłacił piętnaście milionów bahtów. Odkryliśmy, że jest wiele ofiar składających skargi na tę firmę w podobnych przypadkach, większość to obcokrajowcy, tacy jak pan David, który kosztował ponad 100 milionów bahtów odszkodowania”. stwierdził pan Pattarakorn.

CIB przyjął zgłoszenie i oświadczył, że dokona przeglądu sprawy. Nazwa przedmiotowej firmy zajmującej się nieruchomościami została utajniona z powodu toczącego się postępowania sądowego i tajlandzkich przepisów dotyczących zniesławienia.

=========================

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/