Wzrasta zaufanie do regionu wschodniego korytarza gospodarczego, mówią władze Tajlandii

Wysiłki rządu na rzecz rozwoju infrastruktury wspierającej Wschodni Korytarz Ekonomiczny (EEC) umożliwiły osiągnięcie przez przyszły wskaźnik zaufania gospodarczego obszaru EEC imponującego poziomu 87.1 punktu.

Tajski regionalny wskaźnik nastrojów gospodarczych (RSI) za maj wykazał poprawę zaufania we wszystkich regionach Tajlandii. Dla obszaru EWG wskaźnik nastrojów gospodarczych wzrósł do 87.1 pkt.

Indeks nastrojów wyniósł 86.5 dla rolnictwa, 88.9 dla przemysłu i 90.1 dla sektora usług. Dla perspektyw zatrudnienia i inwestycji indeksy nastrojów wyniosły odpowiednio 83.0 i 87.3 pkt.

Wskaźnik RSI jest tworzony przez Biuro Polityki Fiskalnej (FPO0 Ministerstwa Finansów) i odzwierciedla zaufanie do gospodarki na najbliższe 6 miesięcy.

Według FPO poprawa nastrojów wynikała z szybkiego rozwoju przez rząd obszaru EWG jako centrum inwestycyjnego i centrum rozwojowego dla 12 docelowych branż Tajlandii.

EEC przyciąga zagranicznych inwestorów i profesjonalistów, jednocześnie tworząc miejsca pracy i rozdzielając dochody w społecznościach na tym obszarze i w pobliskich lokalizacjach. Oczekuje się, że dążenie do EWG przyniesie trwałe korzyści gospodarce Tajlandii.

Poprzedni to komunikat prasowy rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/