Najważniejsze wiadomości krajowe z Tajlandii w pierwszym tygodniu czerwca 2023 r

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NATIONAL Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku, 29 maja 2023 r., do niedzieli, 4 czerwca 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Ważny kanadyjski podejrzany został odesłany do Tajlandii po tym, jak rzekomo zamordował Kanadyjczyka – Indianina w Phuket.

Podejrzany z Kanady zaprzeczył wszystkim oskarżeniom po tym, jak rzekomo zamordował Indianina w Phuket, który podobno był zamieszany w międzynarodową przestępczość zorganizowaną.

Pozostaje w areszcie i nadal zaprzecza wszystkim zarzutom.

2. 70-letni Brytyjczyk złożył doniesienie do Tajskiego Centralnego Biura Śledczego (CIB) po tym, jak wiele lat temu kupił luksusowe mieszkanie na Koh Samui za 15 milionów bahtów, ale nadal nie otrzymał dokumentów prawnych potwierdzających jego własność.

CIB przyjął zgłoszenie i oświadczył, że dokona przeglądu sprawy. Nazwa przedmiotowej firmy zajmującej się nieruchomościami została utajniona z powodu toczącego się postępowania sądowego i tajlandzkich przepisów dotyczących zniesławienia.

3. Ekskluzywne, luksusowe imprezy tylko dla obywateli Chin zostały przeszukane w salach karaoke w Bangkoku i znaleziono 48 Chińczyków oraz nielegalne narkotyki.

56 podejrzanych o posiadanie narkotyków, w tym 24 Chińczyków, zostało zatrzymanych po piątkowym napadzie na karaoke w Bangkoku.

Pozostali w areszcie od czasu prasowego.

4. Tajlandia świętuje królewskie urodziny Jej Wysokości Królowej Suthidy Bajrasudhabimalalakshany w sobotę, 3 czerwcard.

Jej Królewska Mość urodziła się 3 czerwca 1978 roku w dystrykcie Hat Yai w Songkhla w południowej Tajlandii. W tym roku obchodziła 45. urodziny.

5. Pani Amornrat Chokpamitkul, była posłanka Partii Ruchu Naprzód, zamieściła na Facebooku swoją opinię, w której stwierdziła, że ​​Tajlandia powinna znieść zakaz sprzedaży alkoholu w święta religijne z powodu braku uzasadnionych podstaw.

Media TPN zauważają, że kiedyś istniał wyjątek od zakazów spożywania alkoholu dla turystów w hotelach, ale został on usunięty za rządów Prayuta Chan-O-Cha.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/