Tajski rząd zakłada Big Data Institute

Rząd zapowiedział powołanie Big Data Institute (BDI), nowej agencji publicznej, której celem jest efektywne zarządzanie ogromną ilością danych generowanych przez agencje publiczne i państwowe. Rozwój następuje w ramach wysiłków rządu mających na celu wykorzystanie dużych zbiorów danych do postępu gospodarczego i społecznego oraz do kształtowania przyszłej polityki.

BDI, które ma zostać uruchomione w ciągu 180 dni, zastąpi istniejący Rządowy Instytut Big Data (GBDi), który został zainaugurowany w maju 2019 r. Jako pierwsza agencja publiczna w Tajlandii, która wykorzysta duże zbiory danych dla pożytku publicznego, BDI będzie obsługiwać różne sektory poszukiwanie rozwiązań opartych na danych w celu sprostania wyzwaniom, zwiększenia produktywności i sformułowania polityki gospodarczej.

Jedną z kluczowych ról instytutu będzie świadczenie usług analizy dużych zbiorów danych oraz wspieranie innowacyjnych projektów zgodnych z międzynarodowymi standardami. Ponadto BDI ułatwi rozwój branży analizy danych i przyczyni się do szkolenia profesjonalistów w dziedzinie big data.

Według Royal Gazette, BDI będzie miało uprawnienia do nadzorowania rozwoju dużych zbiorów danych zgodnie z obowiązującymi przepisami i dyrektywami rządowymi. Może także współpracować z sektorem publicznym, zabiegając o jego wsparcie dla wszelkiej niezbędnej współpracy.

Agencja Promocji Gospodarki Cyfrowej (Depa), działająca w ramach Ministerstwa Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa (DES), aktywnie promuje wykorzystanie dużych zbiorów danych dla postępu krajowego, w tym w okresie kadencji GBDi. Poprzedni instytut z powodzeniem usprawnił ponad 100 projektów realizowanych przez 67 agencji państwowych i odegrał kluczową rolę w rozwoju platform, takich jak Health Link, Travel Link, Youth Link i CO-Link.

Poprzednie jest komunikatem prasowym rządu Tajlandii/NNT.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/