Tajlandzcy zwolennicy konopi świętują tajski dzień konopi przed parlamentem 9 czerwca, naciskają na pełną legalizację

ZDJĘCIE: Bangkok Post

Krajowy —

Grupa zwolenników marihuany ogłosiła, że ​​9 czerwca przed Parlamentem będzie obchodzić tzw. Dzień Konopi Tajlandzkiej.

Sekretarz Generalny Thai Cannabis Network, Pan Prasitchai Nuan, ujawnił tajskim mediom, że wydarzenie upamiętniające Dzień Konopi Tajlandzkiej odbędzie się w Biurze Komisji ds. Rozwoju Sektora Publicznego, znajdującym się naprzeciwko siedziby rządu w Bangkoku.

Celem wydarzenia jest edukowanie ludzi na temat dokładnych korzyści płynących z konopi indyjskich, które, jak powiedział, odeszły daleko od prawdy z powodu czynników politycznych.

Sieć zaprosiła również przedstawiciela liderów koalicji Move Forward Party do wzięcia udziału w wydarzeniu, aby wyciągnąć wnioski z badania porównawczego dotyczącego alkoholu, papierosów i marihuany zaprezentowanego podczas wydarzenia.

Pomoże to osobom sprawującym władzę określić, które narzędzia lub ramy prawne mają być używane do regulowania używania marihuany, aby wykorzystać jej zalety, jednocześnie kontrolując jej wady, powiedział Prasitchai.

Pan Prasitchai mówi, że jego grupa zdecydowanie sprzeciwia się ponownemu umieszczaniu marihuany jako narkotyku i chce, aby osoby dążące do przywrócenia tego statusu jasno wyjaśniły, dlaczego marihuana jest bardziej niebezpieczna niż alkohol lub papierosy, oraz naukowo wyjaśniły, w jaki sposób jest ona bardziej szkodliwa za pomocą procesu wzajemnej oceny od kraje, które już zalegalizowały marihuanę, takie jak Kanada.

Prasitchai i jego grupa twierdzą, że są całkiem pewni, że na te pytania nie można odpowiedzieć, ponieważ są przekonani, że marihuana jest bezpieczniejsza i ma więcej korzyści zdrowotnych niż w szczególności alkohol. Prasitchai chce również, aby przywódcy polityczni wyjaśnili, dlaczego koalicja Move Forward wspiera progresywny alkohol i ekspansję tajskiego przemysłu alkoholowego, ale wzywa do zasadniczo rekryminalizacji przemysłu konopi indyjskich i silnej kontroli jako narkotyku.

9 czerwca mija rok, odkąd Tajlandia zdekryminalizowała marihuanę. Jednak pełne przepisy regulujące i legalizujące marihuanę były wstrzymywane przez ponad rok z powodu debaty politycznej i przeciwstawnych poglądów na temat konopi indyjskich. Przyszłość marihuany jest nadal niejasna, w związku z czym aktywiści związani z konopiami indyjskimi zobowiązali się do przyspieszenia kampanii i edukacji polityków i opinii publicznej na temat marihuany oraz jej pozytywnych skutków dla gospodarki i zdrowia.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.