Arabia Saudyjska i Tajlandia zacieśniają stosunki

Wicepremier i minister spraw zagranicznych Don Pramudwinai przewodzi delegacji wysokiego szczebla podczas pięciodniowej oficjalnej wizyty w Arabii Saudyjskiej w celu wzmocnienia stosunków dwustronnych, promowania stosunków gospodarczych i zwiększenia możliwości inwestycyjnych między obydwoma narodami. W skład delegacji wejdą urzędnicy z różnych ministerstw oraz przedstawiciele sektora prywatnego.

Podczas wizyty minister Don ma odbyć spotkania z kilkoma wyższymi urzędnikami saudyjskimi, w tym z księciem Faisalem bin Farhanem Al Saudem, ministrem spraw zagranicznych Królestwa Arabii Saudyjskiej. Ponadto przeprowadzi rozmowy z Yasirem Othmanem Al-Rumayyanem, prezesem Publicznego Funduszu Inwestycyjnego (PIF); Jassim al-Budaiwi, sekretarz generalny Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC); oraz Hissein Brahim Taha, sekretarz generalny Organizacji Współpracy Islamskiej.

Tajlandia i Arabia Saudyjska przywróciły stosunki dyplomatyczne w styczniu ubiegłego roku po ponad trzech dekadach napiętych stosunków. Od tego czasu oba kraje aktywnie zacieśniają współpracę w różnych sektorach, zwłaszcza w dziedzinie gospodarczej i inwestycyjnej.

Oczekuje się, że podczas wizyty przedstawiciele tajlandzkich przedsiębiorstw państwowych i sektora prywatnego będą omawiać i identyfikować wspólne projekty. Zaplanowany okrągły stół między prywatnymi sektorami Tajlandii i Arabii Saudyjskiej skupi się na obszarach takich jak zielona energia, przemysł petrochemiczny, materiały budowlane i opakowania, rolnictwo, żywność, turystyka i wellness. Platforma ta ułatwi również eksplorację wspólnych przedsięwzięć i możliwości biznesowych dla obopólnych korzyści.

Znani uczestnicy z tajskich przedsiębiorstw państwowych i sektora prywatnego dołączający do delegacji to Electricity Generating Authority of Thailand (EGAT), PTT, Eastern Economic Corridor (EEC), Board of Investment (BOI), Charoen Pokphand Group, Centara Hotels & Resorts i Indoramy.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/