Partia Move Forward kontynuuje dyskusję na temat podwyżki płacy minimalnej z tajlandzkimi liderami małych firm

Właściciele małych i średnich firm planują jeszcze w tym miesiącu spotkanie z kandydatem na premiera partii Move Forward Party (MFP), aby przedyskutować propozycję podwyższenia płacy minimalnej.

Federacja Tajlandzkich MŚP ogłosiła spotkanie z kandydatem na premiera Pitą Limjaroenrat zaplanowane na 13 czerwca, z programem skupionym wokół jego propozycji podniesienia płacy minimalnej do 450 bahtów dziennie. Podwyżka płac była kluczową polityką prezentowaną przez MFP w kampanii wyborczej, która zobowiązała się do wprowadzenia nowej stawki w ciągu pierwszych 100 dni urzędowania.

Norathep Boonkep, Sekretarz Generalny Federacji Tajlandzkich MŚP, wskazał, że proponowana podwyżka płac może mieć znaczący wpływ na właścicieli firm, którzy już teraz borykają się z wysokimi kosztami operacyjnymi. MŚP zatrudniają obecnie ponad 12 milionów pracowników.

Norathep wyjaśnił jednak, że federacja nie sprzeciwia się wprost propozycji, ale raczej ma nadzieję na osiągnięcie odpowiedniego tempa poprzez wszechstronne dyskusje i istniejący mechanizm trójstronny. Ponadto Norathep wyraził zainteresowanie federacji wprowadzeniem wynagrodzeń opartych na umiejętnościach, ponieważ wysoko wykwalifikowani pracownicy mogą w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju sektora biznesowego.

Zauważył również, że MŚP wciąż odbudowują się po pandemii, a perspektywy gospodarcze na drugą połowę roku wydają się obiecujące, głównie ze względu na trwające ożywienie w sektorze turystycznym.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/