USA stara się utrzymać silne więzi z Tajlandią

Wysoki urzędnik USA w regionie Indo-Pacyfiku powiedział, że celem Stanów Zjednoczonych jest wspieranie „skutecznego, stabilnego, demokratycznego rządu” w tym kraju.

Kurt Campbell, koordynator Białego Domu ds. Indo-Pacyfiku, powiedział think tankowi Hudson Institute, że amerykańscy urzędnicy uważnie obserwują wybory w Tajlandii. Dodał, że to delikatna faza formowania rządu.

Opozycyjne partie Move Forward i Pheu Thai zdominowały ubiegłomiesięczne wybory parlamentarne w Tajlandii i dążą do utworzenia rządu koalicyjnego. Lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, próbuje uzyskać poparcie w głosowaniu legislacyjnym nad kolejnym premierem spodziewanym w sierpniu.

Campbell zauważył, że wiele firm inwestuje w Tajlandii, podczas gdy Stany Zjednoczone mają silne programy wojskowe i angażują się w tajlandzkie siły zbrojne. Dodał, że Stany Zjednoczone chcą współpracować z nowym rządem Tajlandii po jego utworzeniu.

Stany Zjednoczone dążą do zacieśnienia więzi z sojusznikami i partnerami w całej Azji, podczas gdy Waszyngton stara się utrzymać silne stosunki dwustronne z Tajlandią – swoim najstarszym traktatowym sojusznikiem w regionie.

Powyższe jest komunikatem prasowym rządu Tajlandii/NNT.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/