Tajlandia będzie nadal zatrudniać pracowników migrujących, mówi tajski urząd

ZDJĘCIE: Bangkok Post

Krajowy —

Tajlandia nadal będzie zatrudniać pracowników migrujących, pani Kanchana Phatrachok, rzeczniczka MSZ, powiedziała w odpowiedzi na wcześniejsze fałszywe doniesienia, że ​​kraj przestanie zezwalać na pracę w kraju pracownikom z Kambodży i Laosu.

Pani Kanchana powiedziała, że ​​Ministerstwo Pracy jedynie dostosowało proces zatrudniania pracowników migrujących poprzez MOU (Memorandum of Understanding) z Kambodżą i Laosem, aby ułatwić pracodawcom składanie żądań dotyczących pracowników migrujących.

Pracodawcy mogą teraz zwracać się bezpośrednio do prowincjonalnych urzędów pracy lub centrów usług zatrudnienia w Bangkoku, bez konieczności zwracania się do Departamentu Zatrudnienia. Nie oznacza to, że Tajlandia przestanie zatrudniać pracowników z sąsiednich krajów – powiedziała pani Kanchana.

Dodała, że ​​w przypadku siły roboczej z Myanmaru nadal konieczny jest jednak kontakt z Departamentem Zatrudnienia.

Jej wyjaśnienie jest również odpowiedzią na kolejną fałszywą wiadomość, że Partia Ruchu Naprzód, partia polityczna, która wygrała wybory, będzie repatriować pracowników migrujących z sąsiednich krajów.

Pani Kanchana poruszyła również kwestię opieki społecznej dla pracowników zagranicznych w Tajlandii, stwierdzając, że kraj ten nieustannie podejmuje wysiłki na rzecz zapewnienia dobrobytu i ochrony pracowników zagranicznych bez dyskryminacji.

Powiedziała, że ​​zagraniczni pracownicy, którzy przestrzegają prawa, mają teraz dostęp do usług opieki zdrowotnej w Tajlandii, zwłaszcza ci, którzy są uprawnieni do świadczeń z ubezpieczenia społecznego i ubezpieczenia zdrowotnego.

Według statystyk Ministerstwa Pracy w Tajlandii było łącznie 2,743,673 6.92 XNUMX pracowników zagranicznych, co stanowi XNUMX% całkowitej siły roboczej. Ci zagraniczni pracownicy odgrywają znaczącą rolę w rozwoju tajskiej gospodarki i społeczeństwa, stwierdziła pani Kanchana.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, YouTube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.