Policja z Banglamung złapała domniemanego oszusta, który jako przynętę podał kobietę w aplikacji randkowej

Pattaya —

Tajlandczyk poszukiwany za kilka oszustw został aresztowany przez policję w Banglamung w czwartek, 5 października. Funkcjonariusze zwabili go, aby spotkał się z nimi w luksusowej restauracji, sprytnie udając zamożną i dobrze wyglądającą kobietę w aplikacji randkowej, z której często korzystał podejrzany.

Zespół aresztujący, dowodzony przez podpułkownika Pol Kornponga Sukwisita z komisariatu policji w Banglamung, skutecznie schwytał 40-letniego Anuchita „Tika” Khamtipa na podstawie nakazu sądowego oskarżającego go o oszustwo.

Policja rzuciła się na podejrzanego, gdy tylko przybył do luksusowej restauracji serwującej owoce morza w podokręgu Naklua w dystrykcie Banglamung w prowincji Chonburi. Według podpułkownika Pol Kornponga kobieta o imieniu A (alias) złożyła skargę przeciwko panu Anuchitowi za rzekomą kradzież jej nowiutkiego sedana po tym, jak poznali się za pośrednictwem tej samej aplikacji randkowej, której złapała go policja, i byli w związku przez jakiś czas .

Pani A stwierdziła, że ​​pan Anuchit namówił ją do zakupu sedana i wkrótce po tym, jak wpadł mu w ręce, zniknął wraz z pojazdem. Samochód został zarejestrowany na panią A, co skłoniło ją do zwrócenia się o pomoc do policji w Banglamung.

Następnie Sąd Prowincji Pattaya wydał nakaz aresztowania sprawcy. Jednakże policji trudno było wyśledzić pana Anuchita, ponieważ nie miał on stałego miejsca zamieszkania. Odkryto również, że pan Anuchit posiada dwa dodatkowe nakazy aresztowania za oszustwa w prowincjach Sakon Nakhon i Bangkok.

W ramach sprytnej strategii podpułkownik Pol Kornpong powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia fałszywego profilu w aplikacji randkowej, z której Tik często korzystał, i przedstawiającej fikcyjną bogatą i atrakcyjną kobietę. Następnie odnalazł konto pana Anuchita i zaczął z nim rozmawiać.

Po pomyślnym przekonaniu rzekomego oszusta, bystry funkcjonariusz namówił podejrzanego, aby spotkał się z nim w nadmorskiej restauracji w Naklua. Kiedy podejrzany przybył we wskazane miejsce, funkcjonariusze ujawnili swoją prawdziwą tożsamość i niezwłocznie go zatrzymali.

Podpułkownik Pol Kornpong dodał, że podejrzany pojechał skradzionym sedanem na spotkanie, które według doniesień zabrał pani A. Funkcjonariusz ostrzegł wszystkich obywateli korzystających z aplikacji randkowych do randkowania, aby zachowali ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, których spotykają za pośrednictwem tych kanałów.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.