Nadzór nad bezpieczeństwem: 25 dzikich zwierząt nielegalnie przemyconych na pokład samolotu w Bangkoku

FOTO: thansettakij

Krajowy —

Międzynarodowy port lotniczy Suvarnabhumi (BKK) wyjaśnił niedawno incydent, który nazwał przeoczeniem bezpieczeństwa, podczas którego dwóch pasażerów linii lotniczych potajemnie zabrało na pokład dzikie zwierzęta. Dyrekcja lotniska stwierdziła, że ​​funkcjonariusz ochrony nie przeprowadził należytej kontroli bagażu pasażera.

Początkowo 4 października 2023 r. dwóch pasażerów linii lotniczych potajemnie zabrało szczury i wydry na pokład samolotu BKK na międzynarodowe lotnisko Taoyuan na Tajwanie (TPE). Nikt w samolocie nie ogłosił własności, ponieważ przewożenie niezarejestrowanych zwierząt podróżujących za granicę jest nielegalne.

Funkcjonariusze ochrony lotniska przeszukali bagaż podczas lotu, opóźniając lądowanie o godzinę. Incydent został wykryty, gdy niektóre zwierzęta uwolniły się na pokładzie, a inni pasażerowie filmowali je i opublikowali wirusowe filmy w Internecie.

Public relations BKK poinformowało o zdarzeniu, że funkcjonariusz ochrony lotniska zaniedbał swój obowiązek dokładnego przeszukania bagażu, którym przewożono niezarejestrowane zwierzęta domowe. Podczas sprawdzania nagrań CCTV funkcjonariusze lotniska ustalili, że dwóch niezidentyfikowanych pasażerów z zagranicy przyniosło przedmiotowy bagaż za pomocą aparatu rentgenowskiego w punkcie kontroli bezpieczeństwa.

Pełniący służbę funkcjonariusze ochrony lotniska poprosili innego niezidentyfikowanego wyższego funkcjonariusza o dokonanie przeszukania bagażu, który mógł zawierać przedmioty obce, jednak niezidentyfikowany funkcjonariusz nie zareagował i wpuścił na pokład zagranicznych pasażerów.

Urzędnicy BKK zapewnili, że mają zaufanie do technologii stosowanej w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, która spełnia uniwersalne standardy i rygorystyczne środki. W tym przypadku doszło do zaniedbania w wykonaniu swoich obowiązków w imieniu jednego z pracowników.

Niezidentyfikowany funkcjonariusz jest obecnie zawieszony i badany pod kątem dalszych działań karnych.

งามหน้า ผู้โดยสาร ลักลอบขนสัตว์ขึ้นเครื่อ ง ผ่านสุวรรณภูมิ ปลายทางไต้หวัน
FOTO: aktualności wiosenne
งามหน้า ผู้โดยสาร ลักลอบขนสัตว์ขึ้นเครื่อ ง ผ่านสุวรรณภูมิ ปลายทางไต้หวัน
FOTO: aktualności wiosenne

Po dalszym dochodzeniu funkcjonariusze lotniska ustalili, że doszło do nielegalnego transportu dzikich zwierząt, w sumie 25, które znajdowały się w bagażu niezidentyfikowanego właściciela.

Kierownictwo lotniska przeprowadzi dalsze dochodzenie w celu znalezienia 2 zagranicznych pasażerów.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.