Rosyjska para w Pattaya cierpi na atak paniki i obwinia za zjedzenie ciasta z dodatkiem konopi indyjskich

Pattaya —

Rosyjska para doznała dziś rano ataku paniki po tym, jak oświadczyła, że ​​zjadła ciasto z dodatkiem konopi indyjskich w Pattaya. Nie zgodzili się jednak na przewiezienie ich do szpitala.

Ratownicy Sawang Boriboon otrzymali dzisiaj, 1 października o godzinie 11:XNUMX w nocy, telefon od tłumacza tajsko-rosyjskiego, który poinformował, że dwóch rosyjskich turystów cierpiało na coś, co wyglądało na atak paniki. Według tłumacza, para miała trudności z oddychaniem po zjedzeniu ciasta zmieszanego z konopiami indyjskimi.

Zespół ratunkowy niezwłocznie udał się do hotelu przy Jomtien Second Road w podokręgu Nongprue w dystrykcie Banglamung w prowincji Chonburi, gdzie zakwaterowano parę. Zastali na miejscu turystów, których nazwiska nie zostały podane prasie, i za pośrednictwem tłumacza opisali uczucie osłabienia w kończynach, bicie serca i wrażenie, jakby czas zwolnił do pełzania. Nie było jasne, czy para kiedykolwiek wcześniej próbowała konopi indyjskich ani w jakich ilościach.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, ekipa ratunkowa podjęła decyzję o przetransportowaniu pary do szpitala. Jednak podczas tranzytu rosyjscy turyści z nieznanych powodów nagle stali się niespokojni. Gwałtownie dali sygnał zespołowi, aby się zatrzymał, krzycząc i waląc w drzwi karetki.

W związku z tym zespół ratunkowy zaparkował pojazd na poboczu drogi, wypuścił parę i powiadomił komisariat policji w Pattaya. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze policji próbowali uspokoić dwójkę turystów i przekonać ich, aby udali się do szpitala na leczenie. Mimo to odmówili wyjazdu, ale nie podali dokładnych powodów. Następnie funkcjonariusze policji zorganizowali ich powrót do hotelu.

Konopie indyjskie zostały zdekryminalizowane w Tajlandii w 2022 r., ale od tego czasu pozostają przedmiotem debaty, zwłaszcza jeśli chodzi o ich wykorzystanie rekreacyjne.

Zaledwie dzień wcześniej (10 października) o Izraelski turysta zrobił scenę na Walking Street w Pattaya i za incydent zrzucił palenie marihuany. Mężczyzna przyznał się, że palił marihuanę w celu zmniejszenia stresu, który, jak twierdził, był spowodowany trwającą wojną między Izraelem a Hamasem. Dokonał także kradzieży w sklepie ogólnospożywczym, za co również obwiniał konopie indyjskie, w wyniku czego został aresztowany i oskarżony.

TPN zauważa, że ​​wydaje się, że nie ma naukowych dowodów na to, że używanie konopi indyjskich powoduje kradzieże w sklepach.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.