Zbadano przyczynę śmierci kadeta tajlandzkiej straży granicznej podczas szkolenia: podejrzenie wirusa grypy i udaru cieplnego

Songkhla —

Tajlandzcy urzędnicy wojskowi i lekarze zorganizowali konferencję prasową w sprawie przyczyny śmierci kadeta podczas niedawnego szkolenia wojskowego. Jako możliwe przyczyny zdiagnozowano wirus grypy i udar cieplny.

Niedawno podczas ćwiczeń wojskowych w dniu 26 października 9 r. ogłoszono, że kadet policji patrolującej granicę, zidentyfikowany jedynie jako pan Pakorn, lat 2023. Pakorn właśnie zaciągnął się do służby wojskowej 1 października 2023 r. W raporcie wojskowym stwierdzono, że mistrz musztry nakazał grupie nowo przyjętych kadetów przebiec 10 kilometrów. Jednak Pakorn ukończył zaledwie 6 kilometrów, po czym upadł na ziemię, a mistrz musztry kazał innym kadetom nieść Pakorna, aż dotarli do znaku 10 kilometrów. Później ogłoszono, że Pakorn zmarł.

W dniu 12 października 2023 r. w Komendzie Głównej Policji Straży Granicznej w Sadao w Songkhla przedstawiciele zdrowia publicznego i inni właściwi urzędnicy zorganizowali konferencję prasową na temat prawdziwej przyczyny śmierci Pakorna. Urzędnicy zaangażowani w szkolenie wojskowe oświadczyli, że szkolenie odbyło się ściśle według zasad i zgodnie ze wszystkimi właściwymi zasadami i przepisami.

Od pierwszego dnia rekrutacji Pakorna, czyli 1 października 2023 r., szkolenie 100 kadetów odbywało się głównie w ramach kursów szkoleniowych opartych na naukach o sporcie. Jednakże intensywność będzie zwiększana krok po kroku w celu adaptacji fizycznej.

Trwało to do 10 października, kiedy podczas treningu Pakorn wykazywał objawy gorączki i dezorientacji. Następnie inni kadeci nieśli Pakorn, aby odpocząć. Po chwili jednostka medyczna udzieliła pierwszej pomocy i przetransportowała Pakorna do szpitala Sadao. Jednak przed przeniesieniem do szpitala Hat Yai nie poczuł się lepiej, a później ogłoszono, że zmarł.

Doktor Songkran Maichum, lekarz zdrowia publicznego w Songkhla, stwierdził, że Pakorn stracił przytomność i miał gorączkę przekraczającą 40 stopni Celsjusza. Zespół medyczny dołożył wszelkich starań, aby go uratować, ale nie udało się uratować Pakorna.

Doktor Songkarn zwrócił uwagę, że wirus grypy, który mógł wywołać objawy u Pakorn, mógł w postaci przeziębienia rozprzestrzenić się na kolejnych 30 kadetów, którzy w obozie wykazywali objawy kaszlu. Zespół medyczny był w pogotowiu, aby udzielić wsparcia. Wyniki badania ciała pozostałych podchorążych na obozie pod kątem ewentualnego wirusa przeziębienia lub grypy będą widoczne po 2-3 dniach.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.