ASEAN wycofuje ofertę dotyczącą Mistrzostw Świata FIFA 2034, udziela wsparcia Arabii Saudyjskiej

Krajowy-

Region ASEAN wycofał się z bycia kandydatem na gospodarza Mistrzostw Świata FIFA 2034. Premier Tajlandii Srettha Thavisin udzielił pełnego wsparcia Arabii Saudyjskiej jako gospodarzowi mistrzostw świata.

Wcześniej Tajlandia i inne kraje Azji ubiegały się o organizację Pucharu Świata, a Tajlandia przeprowadziła badania na temat warunków na szczycie ASEAN w Muang Thong Thani w Bangkoku w Tajlandii.

Jednak Arabia Saudyjska publicznie wyraziła zamiar organizacji mistrzostw świata, w wyniku czego możliwości krajów ASEAN wyraźnie się zmniejszyły.

Połączenia Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (AFC) również głosowała za Arabią Saudyjską i zwróciła się do krajów ASEAN o zjednoczenie we wspieraniu Arabii Saudyjskiej w roli gospodarza Mistrzostw Świata FIFA 2034.

„Mohammed bin Salman, przywódca Arabii Saudyjskiej, poprosił Tajlandię o wsparcie podczas mistrzostw świata i zbliżającej się imprezy Expo w 2030 roku i traktował Tajlandię z dobrą przyjaźnią. Jest szczęśliwy, że może wspierać Arabię ​​Saudyjską” – powiedział Srettha.

Ojedynie Egipt i Grecja zgłosiły chęć bycia współgospodarzami przeciwko Arabii Saudyjskiej.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.