Poranna ulewa zalewa ulice Pattaya

Pattaya —

Dziś wczesnym rankiem, 25 października, w całym mieście Pattaya i jego okolicach zaobserwowano ulewne opady deszczu, które trwały prawie godzinę.

Atak ulewnego deszczu nastąpił zgodnie z ostrzeżeniem Tajskiego Departamentu Meteorologicznego o wzmożonych opadach deszczu i porywistych wiatrach w różnych regionach Tajlandii, w tym w północno-wschodnich, środkowych i górnych regionach południowych, od 24 do 29 października 2023 r.

Wynika to z osłabienia układu wysokiego ciśnienia i chłodnej masy powietrza nad górną Tajlandią i Morzem Południowochińskim, w połączeniu ze zbliżającą się rynną monsunową.

W Pattaya nieustanne opady deszczu, które odnotowano około 1:30 w nocy, spowodowały powodzie w kilku obszarach, a poziom wody w niektórych miejscach osiągnął ponad 50 centymetrów.

Na trzeciej drodze na skrzyżowaniu Moom Aroi policja i urzędnicy miejscy musieli zaparkować pojazdy miejskie na poboczu drogi z włączonymi światłami awaryjnymi, aby ostrzec kierowców o zbliżającej się powodzi. Udzielili także pomocy mieszkańcom, których pojazdy zostały dotknięte powodzią.

Inne obszary, w których występuje podwyższony poziom wody, to Wat Nong Yai, Soi Sukhumvit Phothisan, Soi Khao Noi, Soi Khao Talo oraz droga przy linii kolejowej łączącej Khao Talo z Khao Noi. Na szczęście dzięki udoskonalonym systemom odwadniającym wody powodziowe szybko opadły, a warunki ruchu wróciły do ​​normy po około 1–2 godzinach od ustania opadów.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.