Zima rozpocznie się w przyszłym tygodniu w Tajlandii, mniej mroźna niż w zeszłym roku

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Departament Meteorologii ma ogłosić początek zimy na początku przyszłego tygodnia, czyli około dwa tygodnie później niż typowy harmonogram. Opóźnienie to wynika z utrzymujących się słabych, chłodnych wiatrów i przewidywanego trendu łagodniejszych temperatur.

Pan Somkhuan Tonjan, dyrektor Wydziału Obserwacji Meteorologicznych Tajskiego Departamentu Meteorologii, stwierdził, że w północnych częściach kraju opady deszczu będą się utrzymywać w północnych częściach kraju ze względu na słabnące chłodne wiatry, natomiast w Bangkoku spodziewane są wiatry wschodnie i południowo-wschodnie oraz silniejsze wiatry poziomy wilgotności.

W tym tygodniu umiarkowanie zimne wiatry ogarną północne regiony, co doprowadzi do niższych temperatur na północnym wschodzie. W niektórych obszarach mogą wystąpić opady deszczu, zanim stopniowo opadną. Departament Meteorologii prawdopodobnie ogłosi oficjalne ogłoszenie nadejścia zimy na początku przyszłego tygodnia.

W Tajlandii uważa się, że zima nadeszła, gdy najniższa temperatura utrzymuje się poniżej 23 stopni Celsjusza. Oprócz opóźnionego startu pan Somkhuan wspomniał, że ta zima będzie stosunkowo mniej mroźna niż zwykle. Oczekuje się, że najzimniejszy okres będzie od początku grudnia do końca stycznia, a średnia temperatura będzie wynosić od 21 do 22 stopni Celsjusza.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.