W Pattaya Air panuje „najgorszy” poziom niebezpiecznego pyłu PM2.5

Pattaya —

Pattaya zajmuje pierwsze miejsce pod względem najwyższego poziomu pyłu PM2.5 niebezpiecznego dla zdrowia na dzień 5 listopada 2023 r.

Według danych Instytutu Stężenie bardzo małych cząstek w Pattaya wzrosło do 154 mikrogramów na metr sześcienny, znacznie powyżej bezpiecznego progu wynoszącego 50 mikrogramów na metr sześcienny. IQ Air strona internetowa 5 listopada 2023 r.

Poziomy AQI (Air Quality Index) przekraczające 100 zaliczane są do kategorii „niezdrowe” (czerwone), natomiast te przekraczające 200 klasyfikowane są jako „bardzo niezdrowe” (fioletowe). Powyżej 300 uważa się je za „niebezpieczne”.

Prowincją Tajlandii o najwyższym poziomie zanieczyszczeń była prowincja Samut Sakhon. Ponadto podwyższone poziomy odnotowano również w obszarach Bangkoku, Nonthaburi i Samut Prakan.

Tymczasem Tajlandia zajmuje 25. miejsce na świecie pod względem jakości powietrza, ze średnim wskaźnikiem AQI wynoszącym 75, co wskazuje na poziom PM2.5 przekraczający międzynarodowe standardy.

10 miast z najgorszym powietrzem w Tajlandii na dzień 5 listopada 2023 r. przedstawia się następująco:

  • Pattaya, Chonburi – AQI 154
  • Dystrykt Bang Kruai, Nonthaburi – AQI 120
  • Dystrykt Banglamung, Chonburi – AQI 120
  • Dystrykt Mueang Nakhon Ratchasima, Nakhon Ratchasima – AQI 118
  • Dystrykt Mueang Udon Thani, Udon Thani – AQI 116
  • Dystrykt Mueang Nonthaburi, Nonthaburi – AQI 105
  • Dystrykt Thawi Watthana, Bangkok – AQI 105
  • Dzielnica Bang Khun Thian, Bangkok – AQI 102
  • Dzielnica Bang Na, Bangkok – AQI 99
  • Dystrykt Mae Sot, Tak – AQI 97

Właściwi urzędnicy i agencje nie wydały oficjalnego wyjaśnienia na dzień prasowy na temat tego, co ich zdaniem jest przyczyną złej jakości powietrza w rejonie Pattaya i Banglamung w ubiegły weekend Uważa się jednak, że burze spodziewane w nadchodzącym tygodniu przyniosą przynajmniej pewną ulgę.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.